سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا اعلام كرد

ایران در پایین ترین نقطه شیوع ویروس کرونا

ایران در پایین ترین نقطه شیوع ویروس کرونا سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به این که ایران این روزها در پایین ترین نقطه شیوع ویروس کرونا قرار دارد، اظهار داشت: البته با توجه به این که بیماری در سایر کشورها همچنان در سطح قابل توجهی وجود دارد، احتمال ورود ویروس با سویه های جدید وجود دارد، اما امیدواریم به شکل یک موج فراگیر نشود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، دکتر عباس شیراوژن درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشورها، اظهار داشت: وضعیت کرونا در دنیا پایدار نیست و بی ثبات است؛ به گونه ای که همچنان افزایش مبتلاشدن را در حد ده ها هزار نفر در کشورهای حوزه اروپا، آمریکای شمالی و جنوبی و استرالیا شاهد می باشیم. این یعنی مبتلاشدن به بیماری همچنان بالا است و تعداد فوت شدگان در این کشورها دو رقمی و حتی سه رقمی است. بطورمثال در آلمان روز گذشته ۸۴ نفر فوتی ناشی از کووید۱۹ گزارش شده است.
او اشاره کرد: بااینکه بیماری در دنیا درحال کاهش است اما فراموش نکنیم که هنوز جان می گیرد. از آنجا که قسمتی از مردم ما به کشورهای دنیا سفر می کنند باید از این مساله اطلاع داشته باشند.
وی ادامه داد: در سطح کشورهای منطقه هم روند به همین شکل است و بطورمثال کشورهایی مانند عربستان، امارات و قطر افزایش موارد را دارند بنابراین؛ احتمال ورود ویروس با سویه های جدید وجود دارد اما امیدواریم به شکل یک موج فراگیر نشود اما احتمال آن وجود دارد.
سخنگوی ستاد ملی کرونا درباره وضعیت کرونا در کشور، اظهار نمود: برمبنای نمودارها با وجود این که کرونا در کشورهایی رو به صعود است اما در ایران در وضعیت کف بیماری هستیم که امیدوار کننده است اما فراموش نکنید که این شرایط فعلی است. این احتمال را باید بدهیم که شاید در ماه های آتی با شرایط دیگری مواجه شویم.
او با اشاره به مصوبات روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان کرد: مصوبه ای داشتیم که دیگر استفاده از ماسک در فضای باز الزامی نیست و خواستیم مردم ما این سختی را در هوای گرم تابستان نداشته باشند اما حتما این توقع و انتظار را داریم که اگر خدایی نکرده رنگ بندی از زرد و آبی تغییر نمود، باردیگر مردم با ما همراهی کنند و در آن شرایط هم از ماسک استفاده کنند. در حال حاضر ۳۵۷ شهر آبی و حدود ۹۰ شهر زرد داریم که ان شاءالله این شرایط حفظ شود.1401/04/05
12:04:24
0.0 / 5
162
تگهای خبر: بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس