تثبیت 8 باغ پایتخت در جلسه امروز شورای شهر تهران

تثبیت 8 باغ پایتخت در جلسه امروز شورای شهر تهران ال مور: اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز باغ بودن یا نبودن چند پلاک ثبتی در تهران را بررسی کردند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز بررسی چند پلاک ثبتی از حیث باغ بودن یا نبودن را مورد بررسی قرار دادند و شربیانی عضو شورای شهر تهران در تشریح پرونده اول، اظهار داشت: این ملک ۵۳۰ متر و در منطقه ۴ واقع شده و با توجه به این که سند آن یک قطعه زمین مزروعی است و کمیسیون ماده ۱۲ نیز این ملک را باغ اعلام نموده، بررسی ها نشان داده که در این ملک درختانی با محیط بن بالا قرار دارند و ما نیز این ملک را باغ اعلام می نماییم که اعضای شورای شهر نیز با رای مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
شربیانی در تشریح یک پلاک دیگر اظهار داشت: این پلاک حدنصاب درختان را دارد، چونکه ۳۱ اصله درخت دارد و سند آن نیز یک قطعه زمین مشجر بوده، پس ما این ملک را باغ اعلام کردیم. اعضای شورای شهر نیز با رای مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
شربیانی اضافه کرد: پرونده دیگر متعلق به یک زمین ۵۶۷ متری در منطقه یک است که سند آن یک قطعه زمین است و حدنصاب درختان را ندارد و کمیسیون ماده ۷ نیز اعلام نموده که تنها ۱۱ اصله درخت در این ملک واقع شده است. پس این ملک را غیر باغ اعلام کردیم.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر نیز با رای مثبت خود این ملک را غیر باغ اعلام نمودند.
در ادامه شربیانی اضافه کرد: پرونده دیگر متعلق به یک ملک ۶۱۲ متری در منطقه یک است که سند آن یک قطعه زمین مشجر بوده و حدنصاب درختان را نیز دارد و کمیسیون ماده ۱۲ نیز این ملک را باغ اعلام نموده است و ما نیز این ملک را باغ اعلام می نماییم که اعضای شورای شهر هم با رأی مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
در ادامه شربیانی اضافه کرد: پرونده دیگر متعلق به یک ملک ۶۴۴ متری در منطقه یک است که حدنصاب درختان را ندارد و سند آن نیز یک قطعه زمین است و کمیسیون نظر بر غیر باغ بودن این ملک دارد.
محمود صادقی در حین بررسی این ملک با اعلان اینکه رای کمیسیون ماده ۱۲ که در اسناد این ملک واقع شده مربوط به پلاک دیگری است، اظهار داشت: بارها اعلام نموده ایم که گاهی ‌بایگانی اسناد مربوط به املاک دیگر است و در این پرونده وقتی تصاویر هوایی را می بینیم، در سالهای قبل این ملک مشجر بوده است.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، به سبب ابهامات موجود این پرونده جهت بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد.
شربیانی افزود: پرونده دیگر مربوط به ملکی دیگر در منطقه یک است که حدنصاب درختان را دارد و پوشیده از درختان باارزش است و ما این ملک را باغ اعلام کردیم که اعضای شورای شهر نیز با رای مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
وی به پرونده دیگر مربوط به یک ملک ۶۰۰ متری در منطقه یک اشاره نمود که حدنصاب درختان را دارد و کمیسیون ماده ۱۲ نیز قبلا این ملک را باغ اعلام نموده و اظهار داشت: گستره قالب نیز طبق تصاویر هوایی باغ بودن این ملک را ثابت می کند، پس ما این ملک را باغ اعلام کردیم که اعضای شورای شهر نیز با رأی مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: پرونده دیگر متعلق به یک ملک در منطقه ۵ است که سند آن یک قطعه زمین است و رای کمیسیون ماده ۱۲ را نیز ندارد اما تصاویر ماهواره ای نشان میدهد که گستره قالب آن فضای سبز است، پس ما این ملک را باغ اعلام می نماییم.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر نیز با رأی مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
شربیانی افزود: پرونده دیگر متعلق به یک ملک ۶۵۱ متری در منطقه ۲ است که حدنصاب درختان را ندارد و سند آن نیز یک قطعه زمین است اما تصاویر نشان میدهد که گستره قالب این ملک پوشیده از درخت است و ما این ملک را باغ اعلام می نماییم که اعضای شورای شهر نیز با رأی مثبت خود، این ملک را باغ اعلام نمودند.
وی ادامه داد: پرونده دیگر برای ملک ۵۴۰ متری در منطقه ۴ است که حدنصاب درختان را ندارد و سند آن نیز یک قطعه زمین است اما رای کمیسیون ماده ۱۲ دایر بر باغ بودن است، پس ما این ملک را باغ اعلام می نماییم و اعضای شورای شهر نیز با رأی مثبت خود این ملک را باغ اعلام نمودند.
این عضو شورای شهر تهران در آخر اظهار داشت: پرونده آخر متعلق به یک ملک ۵۴۶ متری واقع در منطقه ۷ است که حدنصاب درختان را ندارد و درخت ارزشمندی نیز در ملک واقع نشده است و اعلام شده که این یک قطعه زمین جدا شده از اراضی باغ صبا است. در حالی که در منطقه ۷ باغ صبا یک محله است نه باغ که به همین دلیل ما رای غیر باغ می دهیم.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر نیز با رأی مثبت خود این ملک را غیر باغ اعلام نمودند.
منبع:

1401/09/15
14:26:12
0.0 / 5
240
تگهای خبر: باغ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس