۱۵ باغ شهری تهران بوستان می شود

۱۵ باغ شهری تهران بوستان می شود ال مور: مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به اینكه ۱۵ باغ شهری بوستان می شود اظهار داشت: ۱۵ قطعه از باغ های شهر تهران در مناطق مختلف با اولویت مناطق كم برخوردار شناسایی شده كه در مراحل ارزیابی و توافق با مالكین است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی محمد مختاری، با اشاره به تصمیم مدیریت شهری در دوره جدید برای افزایش سرانه فضای سبز در محلات کم برخوردار اظهار داشت: طی سال های اخیر حفظ، تملک و تبدیل باغات به بوستان های شهری از اولویت های سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران بوده است، که همچون اقدامات صورت گرفته در این راستا در دوره جدید مدیریت شهری از سال ۱۳۹۶ می توان به تملک ۱۳ قطعه باغ و اراضی مشجر در مناطق ۷، ۸، ۲، ۱۱، ۱۳، ۱۴، ۱۷ به مساحت تقریبی ۱۱ هکتار اشاره نمود.
به گفته او حفاظت از میراث طبیعی شهر تهران و حفظ باغات و اراضی مشجر، توزیع مناسب فضای سبز خصوصا در مناطق کم برخوردار، راه اندازی بوستان در محلات فاقد بوستان وکم برخوردار، حفظ کاربری باغات و فضای سبز در طرح تفصیلی همچون اهدافی است که در مورد تملک باغات و اراضی مشجر دنبال می شود.
به گفته مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران تعداد ۱۵ قطعه دیگر از اراضی مشجر و باغات شهر تهران در مناطق مختلف با اولویت مناطق کم برخوردار شناسایی شده که در مراحل ارزیابی و توافق با مالکین است.
مختاری تصریح کرد: جهت تملک باغات و اراضی مشجر توسعه سرانه فضای سبز از این روش جزو اهداف فرعی بوده و جهت افزایش سرانه فضای سبز در مناطقی که دارای بافت فشرده مسکونی و فرسوده بوده و تراکم نفرات انسانی آن در هر هکتار از استانداردهای جهانی بسیار بالاتر است بهترین روش توسعه سرانه فضای سبز، تجمیع بافت های فرسوده در وسعت کلان و تأمین فضاهای خدماتی همچون فضای سبز است. ضمن آنکه توجه به شیوه های نوین فضای سبز همچون سبز بامها با استفاده از دانش و روشهای بومی منطقه هم می تواند بعنوان یک راهکار اساسی مد نظر قرار گیرد.
او به تشریح سرانه فضای سبز در پایتخت پرداخت و اظهار داشت: به دنبال تلاشهای صورت گرفته جهت توسعه فضای سبز در شهر تهران الان به طور متوسط سرانه فضای سبز درون شهری تهران به میزان ۳۲/۱۶ متر مربع به ازای هر نفر بوده و سرانه فضای سبز برون شهری تهران به میزان ۵۱/۲۴ متر مربع به ازای هر نفر است.
براساس گزارش شهرنوشت، لیست باغات تملک شده در دوسال گذشته بشرح زیر است:
1399/02/22
23:27:21
5.0 / 5
2532
تگهای خبر: باغ , توسعه , خدمات , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس