رییس سازمان بهزیستی اعلام كرد

تنفس ۳ماهه اقساط بانكی برای مهدهای كودك

تنفس ۳ماهه اقساط بانكی برای مهدهای كودك ال مور: رئیس سازمان بهزیستی كشور با اشاره به قرار گرفتن مهدهای كودك در زمره مشاغل لطمه دیده از كرونا اظهار داشت: بر این اساس این مراكز می توانند تقاضای دریافت تسهیلات 12 تا 16 میلیون تومانی را برای هر یك از پرسنلی كه اشتغال آنها را حفظ كردند به مراجع ذی صلاح بدهند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در جمع خبرنگاران در رابطه با پشتیبانی از مهدهای کودک غیر دولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: مهدهای کودک برای قطع زنجیره انتقال کرونا از اسفندماه تعطیل هستند و بر طبق رایزنی های انجام شده با مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و کارگروه بررسی مشاغل لطمه دیده از کرونا، بنا شد تا مهدهای کودک غیردولتی هم بعنوان کسب و کارهای واجد شرایط تشخیص داده شوند.
وی با اعلان اینکه مهدهای کودک هم شامل مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی قرار گرفتند، اظهار نمود: بر این اساس این مراکز می توانند تقاضای دریافت تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی را برای هر یک از پرسنلی که اشتغال آنها را حفظ کردند به مراجع ذی صلاح بدهند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه بر طبق اعلام معاونت اقتصادی رئیس جمهور این افراد از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی هم بهره مند می شوند، اشاره کرد: این متقاضیان می توانند درخواست شان را به سازمان بهزیستی ارائه نمایند و در صورت تایید این سازمان، موارد به بانک مرکزی اعلام می شوند.
قبادی دانا درباب پرسنل مهدهای کودکی که نتوانستند شغلشان را حفظ کنند، نیز توضیح داد: این افراد می توانند از مزایای قانون بیمه بیکاری به سبب کرونا با لحاظ شرایط لازم بعد از ثبت نام در سامانه مربوطه بهره مند شوند. با مذاکراتی که توسط سازمان بهزیستی با معاونت روابط کار وزارت تعاون صورت گرفته این امر برایشان تسهیل خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در چالش همدلی مومنانه بیش از ۱۳۰۰ مالک مهدهای استیجاری غیردولتی اجاره بهای خودرا مورد بخشودگی قرار دادند، نیز اظهار داشت: همین طور سازمان بهزیستی اجاره بهای تمام املاکی که در موضوع ماده ۲۸ قانون قسمتی از مقررارت مالی دولت به صورت استیجاری در اختیار مهدهای کودک یا سایر مجموعه های تحت پوشش ماده ۲۸ قرار داده بود را برای ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت مورد بخشودگی کامل قرار داده است. باتوجه به این شرایط تمام تلاش ما بر این بوده که مهدهای کودک تحت نظارت سازمان بهزیستی کمترین ضرر را از تعطیلی الزامی کرونا داشته باشند.
منبع:

1399/02/26
22:29:32
5.0 / 5
2396
تگهای خبر: آموزش , بیمه , تسهیلات , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس