پرداخت افزایش ۱۵ درصدی مستمری مددجویان كمیته امداد

پرداخت افزایش ۱۵ درصدی مستمری مددجویان كمیته امداد ال مور: رئیس كمیته امداد امام خمینی(ره) از پرداخت افزایش 15 درصدی مستمری مددجویان در اردیبهشت ماه آگاهی داد.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سید مرتضی بختیاری درباب افزایش ۱۵ درصدی مستمری مددجویان اظهار داشت: این افزایش بر طبق بخشنامه سازمان برنامه وبودجه از اول اردیبهشت اجرا می شود و بر روی مستمری اردیبهشت ماه مددجویان این ۱۵ درصد عملیاتی شده است.

وی با اعلان اینکه طرح اکرام یکی از برنامه های مهم کمیته امداد است، اضافه کرد: طرح اکرام سادات به مدلول کمک به ایتام با رعایت حرمت آنهاست. در سال ۹۸، ۷۱۰ هزار و ۲۶۵ حامی فعال در کشور داشتیم که از بین ۳۱۸ هزار مشمول طرح ایتام کمک به ۲۹۴ هزار نفر را متقبل شدند. در مجموع نیز ۹۱۱ میلیارد تومان برای کمک به این ایتام جمع آوری و صرف شده است.
بختیاری با اعلان اینکه این رقم در مقایسه با سال ۹۷ رشد قابل توجهی داشته است، اظهارکرد: در سال ۹۸ با وجود تمام مشکلات، در ارتباط با کمک به نیازمندان و ایتام کمک های مردمی ۲۷ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اقدام بنیاد مستضعفان برای کمک به ایتام نیز اشاره کرد: در شب ضربت خوردن امام علی (ع) بنیاد مستعضفان برای هر یتیم۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفت که کمیته امداد به حساب آنها واریز کرد.

رئیس کمیته امداد درباب ستاد خورانیدن مهدوی نیز توضیح داد: در سالهای گذشته بر طبق راهنمایی مقام معظم رهبری، خورانیدن ساده در مساجد برگزار می شد، اما امسال به سبب کرونا و لزوم رعایت پرتکل های بهداشتی در مصلاها نماز جماعت برگزار نمی شد. بنا بر این برنامه ریزی کردیم تا ۳۱۳ مرکز خورانیدن مهدوی را راه اندازی نماییم که با حضور کارشناسان علوم پزشکی فعالیت می کردند.
بختیاری با اشاره به اینکه تعداد ۳۱۳ آشپزخانه در ماه ضیافت رمضان به ۱۷۴۶ آشپزخانه رسید، اظهار داشت: تعداد افراد و نیروهای جهادی که رایگان در این مراکز کار کردند ۹۵ هزار نفر بود و بیش از ۹ میلیون و ۵۱۴ هزار غذای گرم برای افطاری تهیه شد.

وی با اعلان اینکه رقم ریالی این خورانیدن ۱۳۶ میلیارد تومان و کاملا از محل کمک های مردمی بوده است، اضافه کرد: علاوه بر این، کمک های جمع آوری شده نقدی بوسیله اپراتورها نیز به ۱۵ میلیارد تومان می رسد. همین طور ۱۲۰۰ هزار بسته به ارزش ۱۹۰ هزار تومان در مناطقی که دسترسی برای توزیع غذای گرم نداشتیم توزیع شد. بدین سان ۲۲۸ میلیارد تومان در مجموع صرف نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) درباب پرداخت فطریه به مددجویان امداد نیز اظهار داشت: سال های گذشته در مصلاها نماز عید فطر برگزار می شد اما امسال در جاهایی که وضعیت مناطق سفید نیست نماز برگزار نمی گردد. با این وجود روزه داران می توانند فطریه عام، سادات، کفاره عمد و غیر عمد خودرا بوسیله # ۵*۸۸۷۷* تلفن گویا ۰۹۶۸۸۷ یا مراجعه به سایت امداد پرداخت کنند.

بختیاری درباب طرح های اشتغال زایی امداد نیز توضیح داد: در سال ۹۸ بجای ۷۰ هزار شغل بر طبق برنامه، ۱۷۵ هزار شغل با تسهیلات ۴۷۱۰ میلیارد تومان اجرایی شد و امسال نیز برنامه داریم ۲۰۰ هزار اشتغال تولید نماییم.
1399/03/03
14:30:09
5.0 / 5
2510
تگهای خبر: بودجه , تسهیلات , تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس