كاهش كیفیت هوای بیشتر مناطق تهران طی امروز

كاهش كیفیت هوای بیشتر مناطق تهران طی امروز ال مور: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران كیفیت، امروز (28 خرداد ماه) باتوجه به كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت اما با برقراری شرایط نسبتا پایدار جوی و عدم وزش باد مؤثر شرایط برای افزایش غلظت آلاینده «ازن» فراهم خواهد شد و انتظار می رود در بیشتر مناطق بیشینه غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر موجب كاهش كیفیت هوا شود.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، برمبنای نتایج حاصل از پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، بامداد امروز (۲۸ خرداد ماه) باتوجه به کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل شاهد کاهش غلظت ذرات معلق نسبت به زمان مشابه روز قبل خواهیم بود و کیفیت هوای شهر تهران در بیشتر مناطق در شرایط قابل قبول قرار خواهد گرفت.

همچنین با برقراری شرایط نسبتا پایدار جوی و آسمان صاف در طول روز همراه با عدم وزش باد مؤثر و افزایش دما، شرایط برای افزایش غلظت آلاینده «ازن» فراهم خواهد شد و انتظار می رود در بیشتر مناطق بیشینه غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر موجب کاهش کیفیت هوا شود.

به دلیل افزایش ترافیک شبانگاهی احتمال می رود تا حدودی بر غلظت ذرات معلق افزوده شود، بااین حال با وزش باد در ساعات پایانی امشب (۲۸ خرداد ماه) برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش تندی باد تا صبحگاه فردا (۲۹ خرداد ماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها، پیش بینی می شود بر غلظت آلاینده ها خصوصاً «ذرات معلق» افزوده و در طول روز با برقراری شرایط ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم گردد.

هر چند باتوجه به افزایش دما و فراهم بودن عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن احتمال می رود افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت شود. در اواخر وقت فردا (۲۹ خرداد ماه) نیز همراه با افزایش ترافیک، افزایش غلظت ذرات معلق نسبت به شب گذشته و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۹۱ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۹ است و کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/03/28
11:44:46
5.0 / 5
2299
تگهای خبر: تولید , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس