عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان كرد

تشکیل مرکزغربالگری بیماری درمحله هرندی

تشکیل مرکزغربالگری بیماری درمحله هرندی ال مور: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این که بهداشت و درمان یکی از نیازهای مهم مردم است که بموقع انجام می شود؛ از تاکید وزیر کشور بر ضرورت اقدام هماهنگ و منسجم در تقویت روند خدمات رسانی و ارتقای سیستم سلامت در محلات لطمه پذیر کشور آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، دکتر علی آقامحمدی با تاکید بر این مساله که باید محلات کشور در ابعاد مختلف نظیر سلامت عمومی و ارتقای خدمات رسانی بهداشتی تقویت شود؛ اظهار داشت: در جریان افتتاح مرکز غربالگری بیماری در محله شهید هرندی (دروازه غار) دکتر احمد وحیدی وزیر کشور دولت سیزدهم با اعلان اینکه طرح شناسایی محلات لطمه پذیر کشور، کار بسیار ارزشمندی است، بر ضرورت استمرار این روند در کل کشور با هدف توانمند سازی محلات کشور اصرار کرد.
ایشان سپس با اشاره به این که یکی از طرح های درحال اجرا برای تحول محلات کشور بصورت پایلوت در محله هرندی، ارتقای سلامت عمومی ساکنان این محلات است، اضافه کرد: باتوجه به فقدان تمکن مالی اکثریت ساکنان محله، پرونده پزشکی برای همه ساکنان محله تشکیل و امور پزشکی اهالی به نحو مطلوبی رسیدگی می شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به جزییات این طرح پرداخت و اظهار داشت: طبق این طرح، تیم پزشکی قوی در محله مستقر می شود و آغاز به غربالگری همه افراد و خانواده ها می کند و در گام بعدی اقدامات بهداشتی و پزشکی لازم در محله صورت می گیرد.
وی در این خصوص اظهار داشت: قدم اول این طرح غربالگری بیماریها در محله دروازه غار (شهید هرندی) و توسعه آن به ۲۶۰ محله کم برخوردار و در مرحله به ۲۰۲۰ محله کم برخوردار سراسر کشور است.
دکتر آقامحمدی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان این که در این طرح بیش از ۲۰۰۰ محله در کشور و بیش از ۲۶۰ محله در استان تهران در معرض لطمه های اجتماعی، شناسایی شده است، اشاره کرد: هر کدام از سازمان ها، مسئول کمک رسانی و خدمات دهی به برخی از این محلات شدند و بصورت دقیق تر، ۳۱۳ محله کمیته امداد، ۲۱۳ محله هلال احمر، ۲۲۰ محله ستاد اجرائی فرمان امام (ره)، ۶۴ محله سازمان اوقاف، ۵۰ محله آستان قدس رضوی، ۱۶۰ محله را شهرداری و ۱۰۰۰ محله را سازمان بهزیستی برای خدمات رسانی پذیرفته اند که امید داریم با همت جمعی بتوانیم تحولی جدی و اساسی در این حوزه رقم بزنیم.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، آقامحمدی در آخر صحبت هایش از استقبال و اعلام آمادگی دکتر احمد وحیدی وزیر کشور از توسعه ارتقای خدمات رسانی بهداشتی و درمانی در محلات لطمه پذیر کشور آگاهی داد و اظهار داشت: امید داریم با جلب حمایت های سازمانی و مردمی بتوانیم تحولی جدی در موضوع بهداشتی محلات لطمه پذیر کشور ایجاد نماییم.
منبع:

1400/06/07
13:29:19
0.0 / 5
196
تگهای خبر: توسعه , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس