ممنوعیت تردد تاکسی های کاربراتوری از سال جاری

ممنوعیت تردد تاکسی های کاربراتوری از سال جاری به گزارش ال مور معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ممنوعیت تردد تاکسی های کاربراتوری برپایه قانون هوای پاک اطلاع داد.


سید علی محتشمی پور در گفتگو با ایسنا، در مورد ممنوعیت تردد تاکسی های کاربراتوری از آغاز سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: بر مبنای آئین نامه ماده ۸ قانون هوای پاک که شرایط و ملاک فرسودگی در آن قید شده است، از آغاز سال ۱۴۰۱ برابر الزامات قانونی از تردد هر گونه تاکسی کاربراتوری در سطح کلان شهرها همچون تهران ممانعت به عمل می آید.
وی با اشاره به اینکه بر این اساس مالکان تاکسی هایی که سامانه سوخت آنها کاربراتوری است بایستی نسبت به انجام نوسازی تاکسی شان اقدام نمایند، اضافه کرد: تاکسیرانان آگاهی داشته باشند که دیگر ملاک فرسودگی نوع و سن تاکسی نیست و اساسا تاکسی های کاربراتوری و همینطور تاکسی هایی که در ۲ نوبت مستمر در آزمون معاینه فنی خودرو ها موفق به دریافت گواهی و تاییدیه نشوند، فرسوده محسوب شده و می بایست نسبت به نوسازی و یا اسقاط آن اقدام نمایند.

محتشمی پور با تکیه بر این که پلیس راهور مکلف به هدایت این خودرو ها به پارکینگ خواهد بود، اظهار نمود: از مالکان تاکسی های کاربراتوری می خواهیم که هر چه سریعتر نسبت به نوسازی تاکسی خود اقدام نمایند تا در سال ۱۴۰۱ متحمل خسارت نشوند.

وی در مورد شرایط فرسودگی اظهار داشت: بر این اساس اگر خودرو های گاز سوز بنزینی و هیبریدی به صورت مستمر دو بار از تست های معاینه فنی رد شوند، فارغ از اینکه سن آنها چقدر است فرسوده محسوب می شوند.
1401/01/27
09:08:42
0.0 / 5
193
تگهای خبر: نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس