خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور

خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور سازمان هواشناسی از تشدید فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید، احتمال آبگرفتگی معابرهمچنین خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور آگاهی داد.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از تشدید فعالیت سامانه بارشی، همراه با رشد ابرهای همرفتی و رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک از شنبه تا یکشنبه (۲۱ تا ۲۲ خرداد) آگاهی داد.

این شرایط جوی روز شنبه در نیمه شمالی خراسان رضوی و یکشنبه در نیمه شمالی خراسان رضوی، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و ارتفاعات و دامنه در شرق هرمزگان مورد انتظار است که آب گرفتگی و جاری شدن روان آب به شکل محلی، صاعقه، در نواحی مستعد بارش تگرگ، لطمه به تابلوهای تبلیغاتی و سازه های موقت، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا، شکستن درختان فرسوده و نهال ها و احتمال پرتاب اشیاء از ساختمان های نیمه کاره و احتمال تاخیر در پروازها را به همراه دارد.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه های احتمالی عدم اتراق در کنار رودخانه ها، عدم تردد از حاشیه مسیل ها، اجتناب از چرای دام، استواری سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و عدم پرواز با بالگرد و هواپیماهای سبک را سفارش می کند.

در ادامه این هشدار سازمان هواشناسی با صدور هشداری زرد رنگ ازوزش باد و خیزش گرد و خاک و وزش باد شدید و در نقاط مستعد خیزش گردوخاک از شنبه تا سه شنبه(۲۱ تا ۲۴ خرداد) آگاهی داد که احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال لطمه به سازه های موقت، احتمال تاخیر در پروازها، کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، پرتاب اشیاء از ساختمان های نیمه کاره و احتمال سقوط تابلوهای تبلیغاتی را به همراه دارد.

این شرایط جوی روز شنبه در خوزستان، ایلام، کرمانشاه، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، نیمه شرقی اصفهان، نوار شرقی کرمان، یزد، شرق سمنان و شمال سیستان و بلوچستان، یکشنبه در نیمه جنوبی خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شرق استان های یزد و سمنان، دوشنبه در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و سه شنبه در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، قم، البرز، تهران مورد انتظار است.

به سفارش سازمان هواشناسی احتیاط در تردد خصوصاً در جاده های بیابانی، استواری سازه های موقت، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و عدم حضور افراد لطمه پذیر در فضای باز در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه این هشدار سازمان هواشناسی از فعالیت سامانه بارشی و رشد ابرهای همرفتی خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک از شنبه تا دوشنبه(۲۱ تا ۲۳ خرداد) آگاهی داد.

این شرایط جوی روز شنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات در مازندران، سمنان، تهران، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان، یک شنبه در آذربایجان شرقی، اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان غربی و ارتفاعات در مازندران، تهران، سمنان و جنوب خراسان شمالی و دوشنبه در شمال استانهای اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی رخ می دهد.

بر اثر این مخاطره احتمال صاعقه، احتمال آبگرفتگی و جاری شدن روان آب به شکل محدود و محلی، احتمال لطمه به تابلوهای تبلیغاتی و سازه های موقت و شکستن نهال ها و درختان فرسوده، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا و احتمال پرتاب اشیاء از ساختمان های نیمه کاره دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی برای کاهش لطمه های احتمالی عدم اتراق در کنار رودخانه ها، احتیاط در تردد از حاشیه مسیل ها، احتیاط در کارهای کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ رو، احتیاط در چرای دام و استواری سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و غیره، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره را سفارش می کند.

به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/03/21
22:07:20
0.0 / 5
193
تگهای خبر: تبلیغات , دستگاه , ساخت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس