معاون وزیر بهداشت به ال مور اعلام كرد

احتمال استخدام 20 هزار پرستار در 1402

احتمال استخدام 20 هزار پرستار در 1402 ال مور: معاون پرستاری وزارت بهداشت با تأکید بر این که باید میان پرستارانی که در زمان سخت کرونا کنار مردم بودند با کسانی که طرح خودرا شروع نکردند و یا ترک طرح کردند تفاوت باشد، درعین حال از احتمال استخدام 20 هزار پرستار در سال آتی آگاهی داد.


دکتر عباس عبادی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت استخدام پرستاران، اظهار داشت: وقتی مجوز استخدام گرفته می شود بطور معمول سازمان امور اداری و استخدامی خیلی وارد جزییات نمی شود و تعداد استخدام مجاز وزارت بهداشت را به شکل کلی اعلام می کند. ظاهرا مقرر است برای استخدام حدود ۴۱ هزار نفر در سال آتی مجوز صادر شود که در همه بخش های وزارت بهداشت خواهد بود.
وی ادامه داد: آنچه که طبق سنوات گذشته داشته ایم این بود که میان ۴۰ تا ۵۰ درصد مجموع تعداد استخدامی ها مربوط به گروه پرستاری بود؛ بدین سبب احتمالاً حدود ۱۹ تا ۲۰ هزار نفر در مجوز استخدامی پیش رو، همکاران پرستار ما شانس استخدام دارند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت درباب وضعیت جذب پرستاران از کار بی کار شده فعال در دوره کرونا، اظهار داشت: برای این دسته از پرستاران امتیاز ویژه به ازای ماه هایی که در بخش کرونا فعالیت نموده باشند، در نظر گرفته می شود؛ چون باید بین کسانی که در دوران سخت کرونا کنار مردم بودند با کسانی که پس از آن مشغول به کار شدند یا در زمان کرونا ترک طرح کردند و یا کلا طرح خودرا شروع نکردند، تفاوت وجود داشته باشد.
او درباب تعداد پرستار جذب شده در امسال، بیان کرد: امسال مقداری جذبِ باقی مانده از مجوزهای قبلی داشتیم که بیش از ۵۰۰۰ نفر بود و تعدادی تبدیل وضعیت گروه ایثارگران انجام شده است که تقریباً ۱۲ هزار نفر هم در این بخش تبدیل وضعیت شدند. ان شاءالله اگر مجوز جدید استخدامی بیاید و بتوانیم قبل از نوروز ۱۴۰۲ آزمون استخدامی را برگزار نماییم، اتفاق مبارکی در زمینه سلامت رخ خواهد داد.
منبع:

1401/11/12
08:54:47
0.0 / 5
198
تگهای خبر: بهداشت , سلامت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس