شهریه مدارس غیردولتی تا پایان خرداد اعلام می شود

شهریه مدارس غیردولتی تا پایان خرداد اعلام می شود به گزارش ال مور، رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش درباره ی زمان اعلام شهریه مدارس غیردولتی اظهار داشت: استانها درحال بارگذاری مستندات مربوط به شهریه هستند و بمحض اتمام بارگذاری، در استان تایید و مجوز افزایش یا کاهش شهریه صادر خواهد شد؛ پیش بینی می شود این روند تا پایان خرداد ماه صورت گیرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، احمد محمودزاده در مورد شهریه مدارس غیردولتی اظهار داشت: ضمن طی روند فوق، پیش ثبت نام ها نیز در بعضی مدارس زودتر شروع شده است؛ در مدارس غیردولتی پیش ثبت نام از ماه های گذشته شروع شده بود و شهریه آنها نیز بصورت علی الحساب و اندازه شهریه سال تحصیلی جاری محاسبه می شود.
وی با تأکید بر نظارت استانها بر روند تعیین و دریافت شهریه اظهار داشت: مردم می توانند شکایات خودرا بصورت سامانه ای اعلام کنند. همین طور مدارسی که شهریه خارج از عرف دریافت می کنند اساسا مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش با اعلان اینکه اولیاء می توانند با ورود کد مدرسه به سامانه، شهریه دقیق را ببینند اظهار داشت: والدین حتما به همان میزان شهریه را پرداخت کنند. در صورت تخلف، در عرض یک هفته ناظر فرستاده می شود و با تخلفات برخورد می کند پس بهترین ناظران، خود اولیاء هستند.
محمودزاده اشاره کرد: شهریه هایی که در فضای مجازی اعلام شده را نخواهیم داشت. شهریه بر طبق الگو و فرمول تعیین می شود و همه موارد در آن دیده شده است.
وی در یک گفت وگوی رادیویی همین طور با اشاره به سقف شهریه ۳۸ میلیونی در سال قبل اظهار داشت: فعلا مبنای شهریه همین مقدار است تا آن زمان که بر طبق الگوها شهریه جدید تعیین شود. همین طور موسسان نیز باید همراهی کنند چونکه با دریافت شهریه های خارج از عرف، آبروی سایر مدارس را نیز خواهند برد.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، وی همین طور قبل از این اعلام نموده بود که در الگوی تعیین شهریه، لازم است تاب آوری مردم در نظر گرفته شود تا امکان پرداخت شهریه از طرف والدین فراهم باشد و از جانب دیگر باید هزینه های جاری مدرسه هم در نظر گرفته شود. یعنی افراط و تفریطی در افزایش نباید وجود داشته باشد.
رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش با اعلان اینکه شهریه مدارس غیردولتی برمبنای الگوی تعیین شهریه ابلاغ می شود، اظهار داشت: اکنون موسسان مدارس و مراکز غیردولتی مشغول تکمیل اطلاعات مورد نیاز برای تعیین شهریه می باشند و تا کنون شهریه هیچیک از مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ ابلاغ نشده است.
محمودزاده اضافه کرد: همزمان با ابلاغ شهریه مدارس غیردولتی، مبالغ آنها در سامانه مشارکتها (https: //mosharekatha.ir) برای عموم مردم قابل مشاهده خواهد بود و لذا مبالغ اعلام شده در فضای مجازی وجاهت قانونی ندارند.
ایشان با اعلان اینکه الگوی تعیین شهریه مدارس غیردولتی در ۲۲ فروردین سال ۱۴۰۲ ابلاغ گردیده است، اظهار داشت: در این الگو مطابق ماده (۱۵) قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، پایه و اساس تعیین شهریه؛ دوره تحصیلی، سطح آموزشی- پرورشی و تربیتی، برنامه سال تحصیلی، کارهای فوق برنامه، فضای فیزیکی، تجهیزات و امکانات بروز همچون لابراتوار ها، کارگاه ها و سالن ها و... است پس در این جهت به نیروی انسانی شاغل در مدارس غیردولتی و دارای صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای متناسب با دوره های تحصیلی و برنامه سال تحصیلی، فضای آموزشی، تجهیزات و امکانات توجه ویژه شده و در محوریت تعیین هزینه های تمام شده هر مدرسه قرار گرفته است و کیفیت و امتیاز کسب شده در این مولفه ها در تعیین مبلغ شهریه بسیار اثرگذار می باشد.
رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با اعلان اینکه در امتداد تعیین سطح آموزشی و پرورشی شاخص هایی تعیین شده تا به این صورت کیفیت ارائه خدمات آموزشی و پرورشی مدارس نیز در تعیین شهریه لحاظ شود، اظهار داشت: نکته مهم دیگر درباب کارهای فوق برنامه می باشد که کاملا اختیاری است و در الگوی تعیین شهریه بصورت مجزا در قالب کارهای فوق برنامه درسی، کارهای آموزشی و پرورشی مکمل و کارهای تابستانی پیش بینی شده است. شهریه این بخش برمبنای برنامه های ثبت شده در سامانه مشارکت ها تعیین می شود و در ادامه بر اجرای آنها نظارت خواهد شد.
معاون وزیر آموزش وپرورش عنوان کرد: طبق الگویی که به استانهای سراسر کشور ابلاغ گردیده و از اواخر خرداد امسال اجرائی می شود، افزایش دستمزدها، نرخ اجاره بها و سایر عناصر تاثیر گذار در شهریه بررسی خواهد شد. البته متناسب با الگو از حیث لحاظ کردن سقف اجاره بهای استعلامی از مراجع ذیصلاح، حق الزحمه معلمان، مربیان و سایر کارکنان و تعیین میانگین پرداختی به آنها، به استانها تفویض اختیار لازم داده شده است.
محمودزاده اظهار داشت: لازم است تاب آوری مردم در نظر گرفته شود تا امکان پرداخت شهریه از طرف والدین فراهم باشد و از جانب دیگر باید هزینه های جاری مدرسه هم در نظر گرفته شود یعنی افراط و تفریطی در افزایش نباید وجود داشته باشد. باید کاری نماییم که هم کیفیت بخشی برنامه های آموزشی و رویکرد های تربیتی و فرهنگی لحاظ شود و هم خانواده ها بتوانند در این نوع مدارس باتوجه به علاقه مندی که نسبت به مدارس غیردولتی دارند امکان ثبت نام و بهره مندی از خدمات باکیفیت مدارس غیردولتی را داشته باشند.
وی ادامه داد: مدیران کل استانها موظفند با توجه به این که در بخشنامه الگوی تعیین شهریه به صراحت عنوان شده است که مسئولیت حسن اجرای آن به عهده مدیرکل استان است، نظارت کاملی بر پروسه تعیین شهریه و ثبت نام داشته باشند تا ضمن همکاری و هماهنگی در تعیین شهریه ها و ثبت نام ها طبق دستورالعمل های ارسالی با اندک مدارسی که در قالب سیاست های وزارت آموزش وپرورش فعالیت ندارند و شهریه های خارج از مصوبه دریافت می کنند و متخلف هستند برخورد جدی صورت گیرد.
معاون وزیر آموزش وپرورش در آخر افزود: از اولیای دانش آموزان نیز خواهشمندیم که به عنوان ناظرین اصلی ما متناسب با شهریه های مصوب ثبت نام کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بوسیله سامانه شکایات سازمان شکایت خودرا ثبت کنند. در مواردی که شاکی وجود دارد به آسانی امکان ورود به موضوع مهیاست و بطور قطع با مدارس متخلف برخورد خواهد شد.
منبع:

1402/03/02
13:08:31
0.0 / 5
222
تگهای خبر: آموزش , توسعه , ثبت نام , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس