کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز

کاهش کیفیت هوای تهران طی امروز به گزارش ال مور، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بامداد امروز (۹ خردادماه) برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود و وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات می تواند سبب گسیل گردوخاک در بعضی مناطق مستعد شود.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۹ خردادماه) با عنایت به عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودرو ها بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده می شود و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال افزایش دما در ساعات بعدازظهر سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق می شود. تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه شنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات می تواند سبب گسیل گردوخاک در بعضی مناطق مستعد شود.

تداوم ناپایداری جوی و احتمال رگبار پراکنده همراه با وزش باد مؤثر تا بامداد فردا (۱۰ خردادماه) کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل قبول را در بیشتر مناطق به دنبال خواهد داشت. تداوم این شرایط جوی و احتمال رگبار پراکنده در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند.

با توجه به ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه غلظت ذرات معلق کاسته می شود که برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۹ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
1402/03/09
10:44:55
0.0 / 5
207
تگهای خبر: تولید , شركت , كیفیت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس