چنشت دیار رنگ های خراسان جنوبی پذیرای مسافران نوروزی است

چنشت دیار رنگ های خراسان جنوبی پذیرای مسافران نوروزی است ال مور: بیرجند - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، اظهار داشت: « چنشت » سرزمین رنگ های ایران با سبك زندگی باصفا و بی آلایش روستایی در خراسان جنوبی پذیرای مسافران نوروزی و گردشگران است.


هاشم اتفاقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار نمود: مدت ها از تاسیس اقامتگاه های بوم گردی در خراسان جنوبی می گذرد كه با رشد صنعت گردشگری تبدیل به یكی از ظرفیت های مهم در این حوزه شده است.
وی ادامه داد: تاسیس اقامتگاه بوم گردی با هدف توسعه پایدار، احیا ارزش های بومی و سنتی، حفظ محیط زیست و كمك به اقتصاد جامعه محلی انجام می گردد.
به گفته وی هم اكنون در شهرستان سربیشه یك اقامتگاه بوم گردی فعال در روستای چنشت وجود دارد اما برای تولید اقامتگاه های بوم گردی در سایر روستاهای هدف گردشگری سربیشه هم برنامه ریزی های خاصی صورت گرفته است.
وی اضافه كرد: در سه نقطه دیگر از روستاهای اطراف شهرستان سربیشه درخواست تولید اقامتگاه های بوم گردی شده است كه در مرحله دریافت موافت نامه اصولی و پرداخت تسهیلات قرار دارد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سربیشه خاطرنشان كرد: این اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای هریوند و چنشت هستند و هدف از تولید این اقامتگاه ها توسعه گردشگری روستایی و حفظ بافت سنتی روستا است.
روستای چنشت شهرستان سربیشه با عنایت به جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی از روستاهای هدف گردشگری خراسان جنوبی است كه در بین رشته كوه باقران قرار دارد و فاصله آن تا بیرجند، مركز استان، ۶۰ كیلومتر است.
*3215 * 6054


1397/01/04
21:31:33
5.0 / 5
4899
تگهای خبر: توسعه , تولید , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس