از تصمیم شورایی ها برای ماندن نجفی تا لزوم كاهش قیمت و افزایش كیفیت داروهای تولید داخلی

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه ال مور بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز سه شنبه


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز حدود ۶۰ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده است كه بعضی از مهمترین آن ها در ادامه می آید:
وزیربهداشت:
اجازه تكرار تجربه "صنعت خودرو" در "پزشكی" را نمی دهم/به اسم "تولید داخل" رانت نمی دهم
وزیر بهداشت اظهار داشت: بارها اعلام نموده ام به هیچ وجه اجازه نمی دهیم كاری كه در صنعت خودرو كشور انجام شد، در حوزه پزشكی هم رخ دهد؛ چون كه آن را خیانت می دانیم و واقعا خیانت است كه دارو و تجهیزات پزشكی بی كیفیت را در اختیار مردم قرار دهیم و به اسم پشتیبانی از تولید داخل برای عده ای رانت تولید نماییم.
دكتر سیدحسن هاشمی در دیدار با كاركنان سازمان غذا و دارو ضمن تبریك آغاز سال جدید اظهار داشت: اگر بخش تیمی سازمان غذا و دارو تقویت و همكاری ها افزون تر شود و معاونت های مختلف وزارت بهداشت هم به این سازمان كمك كنند، بطور قطع این سازمان می تواند موثرتر از گذشته عمل كند. البته باید بدانیم كه دولت از نظر منابع مالی با محدودیت هایی مواجه است؛ هر چند كه من شخصا گله مندم چون كه قول هایی داده شد، اما به آنها عمل نكردند. همینطور صحبت هایی برای پرداخت كامل مطالبات انجام شده بود اما نتوانستیم آنطور كه شایسته است این كار را انجام دهیم.
خروج روستاها از مناطق حفاظت شده سبب تشویق روستاییان به حفظ حیات وحش می شود
مدیركل حفاظت و مدیریت صید و شكار سازمان حفاظت محیط زیست در مورد تصمیمات جدید شورای عالی محیط زیست و تاثیر آن روی حیات وحش كشور اظهار داشت: تصمیمات جدید شورای عالی محیط زیست هم صددرصد به نفع مردم و هم به نفع محیط زیست است.
علی تیموری خاطرنشان كرد: تولید محدودیت برای روستاییانی كه در مجاورت مناطق حفاظت شده بودند سبب بدبینی آنها نسبت به محیط زیست می شد و روستاییان محیط زیست را در مقابل خود می دیدند.
اسكان نوروزی حدود ۳.۵ میلیون نفر از فرهنگیان تا ۱۲ فروردین
مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش آمار اسكان موقت فرهنگیان تا آخر روز ۱۲فروردین ۱۳۹۷ را اعلام نمود.
گودرز كریمی فر آمار اسكان موقت فرهنگیان تا آخر روز ۱۲فروردین را اعلام نمود و اظهار داشت: تا این روز سه میلیون و ۴۹۶ هزار و ۲۷۹ نفر در قالب ۹۷۱ هزار و ۱۸۹ خانواده در مراكز ما اسكان یافته اند.
به گفته وی، بیشترین پذیرش استان ها به ترتیب به استان های فارس، اصفهان، خراسان رضوی، خوزستان، هرمزگان، بوشهر، گیلان، یزد، مازندران، لرستان، كرمان، سیستان و بلوچستان، قم، گلستان و كردستان اختصاص دارد و استان های البرز، شهرستان های تهران و زنجان پایین ترین پذیرش مسافرین را داشته اند.
آخرین وضعیت بهره مندی كودكان از خدمات مهدهای كودك و پیش دبستانی ها
مدیركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور میزان بهره مندی كل كودكان ما قبل سن دبستان كشور از خدمات عرضه شده در مهدهای كودك و پیش دبستانی ها را نزدیك به ۱۵ درصد اعلام نمود.
محمد نفریه با اشاره به اینكه درصد بهره مندی از خدمات ما قبل دبستان در گروه های سنی مختلف و در استانها متفاوت می باشد، اضافه كرد: تنها در سنین پیش دبستانی و یكسال پیش از آغاز مدرسه، نزدیك به ۷۰ درصد از كودكان از این خدمات استفاده می نمایند، این رقم برای كودكان محدوده دو سال پیش از آغاز دبستان نیز، به ۵۰ درصد می رسد.
خبر خوش وزارت بهداشت برای بیماران خاص؛
اضافه شدن خدمات «ام اس» و «ای بی» به مراكز جامع بیماران خاص
مشاور معاون درمان وزارت بهداشت در امور بیماری ها از اضافه شدن خدمات دو بیماری ام اس و ای بی به مراكز جامع بیماران خاص اطلاع داد و اظهار داشت: خیلی از خدماتی كه در این مراكز عرضه می شود، برای این چهار گروه بیماران یعنی بیماران تالاسمی، هموفیلی، ام اس و ای بی مشترك است.
دكتر جمشید كرمانچی با اشاره به اینكه البته خیلی از خدماتی كه در این مراكز عرضه می گردد برای این بیماران مشترك است، اظهار داشت: بر این اساس اگر هر مركز جامع یك آزمایشگاه تخصصی داشته باشد می تواند برای هر چهار گروه این بیماری ها خدمت ارائه نماید. خدماتی كه در حوزه توانبخشی، فیزیوتراپی، شنوایی سنجی، گفتاردرمانی و... عرضه می گردد هم می تواند به هر چهار گروه به صورت مشترك داده شود ازاین رو چون خدمات مشترك در بین این بیماران زیاد است، قرار شد تا بیماران پراكنده نشوند و همه آنان در یك مركز جامع خدمات مورد نیازشان را دریافت كنند.
وی همینطور اظهار نمود: از بهمن ماه سال ۹۶ دانشكده دندان پزشكی دانشگاه های علوم پزشكی شهید بهشتی و تهران برای عرضه خدمات دندان پزشكی و گوارشی به بیماران ای بی آماده شده اند. ما به ۶۰ دانشگاه نامه زدیم و اعلام كردیم وضعیت عرضه خدمات دندان پزشكی برای بیماران خاص در دانشگاه شان را شرح دهند و آنها طی جداولی اعلام وضعیت كردند ازاین رو متوجه شدیم كه در جایی نیرو ندارند، یكجا تجهیزات شان تكمیل نیست و... ازاین رو پیگیر تامین آنها هستیم. در نتیجه ما روی خدمات دندان پزشكی و توان بخشی در مراكز خاص خیلی تمركز كرده ایم.
تصمیم شورایی ها برای مخالفت با استعفای نجفی
عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر از عدم پذیرش استعفای نجفی اطلاع داد.
حجت نظری در توئیتر خود نوشت: « در جلسه هم اندیشی امروز، اعضای شورای شهر تهران كه ساعاتی از آن با حضور نجفی برگزار گردید درباره استعفای ایشان هم مواردی عنوان شد.»
نظری نوشت: شورا بنا دارد با استعفای شهردار تهران مخالفت كند و تصمیم گیری در مورد ادامه مسیر به پس از عدم پذیرش استعفا موكول می گردد.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد؛
عقد قرارداد بیمه ای با صنوف تولیدی در روستاها/تمركز بر رشد حداقل سطوح درآمدی
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستاییان و عشایر عقد قرارداد با صنوف تولیدی در روستاها را راهكار جدید گسترش چتر بیمه ای و افزایش جمعیت تحت پوشش این صندوق دانست و اظهار داشت: برنامه ما این است كه بیشتر بر روی كف و حداقل سطوح درآمدی متمركز شویم و بتوانیم این طبقه ها را رشد دهیم
محمدرضا واعظ مهدوی همینطور با اشاره به اینكه در صدد هستیم در سال جدید موافقتنامه ای را با اتحادیه تولیدكنندگان فرش دستباف منعقد نماییم، اظهار داشت: قرارداد با تولیدكنندگان صنایع دستی هم آماده شده است كه بزودی با مسئولان این حوزه منعقد می گردد.
مدیركل انتقال خون استان تهران خبر داد
مراجعه ۱۰ هزار تهرانی به مراكز اهدای خون در نوروز / سهم ۴ درصدی اهدای خون زنان
مدیر كل انتقال خون استان تهران اظهار داشت: بیش از ۱۰ هزار شهروند تهرانی در نوروز ۱۳۹۷ به مراكز اهدای خون مراجعه نموده و ۸ هزار و ۳۶۴ نفر خون، پلاكت و یا پلاسما اهدا كردند.
دكتر سیدمرتضی طباطبایی اظهار داشت: در ۱۳ روز ابتدایی سال ۱۳۹۷، ۱۰ هزار و ۲۲۸ نفر به شش مركز فعال این استان رجوع كردند و در مجموع ۸ هزار و ۳۶ واحد خون، ۲۷۵ واحد پلاكت و ۱۴۳ واحد پلاسما اهدا شد.
معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری ها پاسخ داد
كدام استان ها بیشترین دهیار زن را دارند؟
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به اینكه حدود ۳۰۰۰ دهیار زن داریم و سفارش كردیم كه زنان هم وارد عرصه های روستایی شوند، اظهار داشت: استان های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان بیشترین دهیاران زن را دارند.
سعیدرضا جندقیان ادامه داد: مدیریت ما در روستاها به شكل پرتاب برنامه و از بالا به پایین است كه امری مطلوب نیست.اما وقتی برنامه از جانب خود آنها باشد و دهیار هم اندیشه ورز هم باشد تحولات عظیمی رخ خواهد داد كه بسیار پرارزش است. همینطور هم اكنون ۳۸ هزار دهیار در كل كشور داریم كه این افراد یكی از سالم ترین و موثرترین مدیران در عرصه كشور هستند كه با حقوق كم بهترین كارها را انجام می دهند.
با تمدید اعتبار آرم های ۹۶ تا آخر فروردین ماه اعلام شد
اجرای طرح ترافیك بعد از تعطیلات از امروز/ امكان تهیه طرح ترافیك روزانه به روال سابق
مدیر واحد صدور آرم سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح ترافیك از امروز ( ۱۴ فروردین ماه) از امكان تهیه طرح ترافیك روزانه به روال سابق و با استفاده از سایت شهرداری تهران و شماره گیری كد دستوری #۱۳۷* اطلاع داد.
مصطفی قنبرنژاد با اشاره به اتمام تعطیلات نوروزی و اجرای طرح ترافیك از امروز خاطرنشان كرد: امكان تهیه آرم طرح ترافیك روزانه با استفاده از سایت شهرداری تهران به آدرس www.tehran.ir و یا شماره گیری كد دستوری #۱۳۷* با تلفن همراه و تماس با تلفن گویای ۱۳۷ و شماره گیری عدد ۵ فراهم است.
سردار رحیمی خبر داد
ادامه اجرای طرح پلیس تا زمان بازگشت كامل مسافران نوروزی
رییس پلیس پایتخت از برگزاری مراسم سیزده به در در امنیت كامل اطلاع داد.
سردار حسین رحیمی با اشاره به اقدامات پلیس در طرح نوروزی ۹۷ پلیس پایتخت اظهار داشت: با عنایت به اینكه هنوز بعضی از مردم در مسافرت هستند و یا به مراكز تفریحی رجوع می كنند، مأموریت های پلیس كماكان به قوت خود ادامه خواهد داشت.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با بیان ادامه فعالیت و حضور مستمر گشت های ویژه پلیس در سطح شهر، اضافه كرد: ماموران پلیس در كلیه محل های برنامه ریزی شده حضور داشته و در خدمتگزاری مؤثر و مفید به مردم اهتمام می ورزند.
رییس سازمان غذا و دارو اعلام كرد
لزوم كاهش قیمت و افزایش كیفیت داروهای تولید داخل
رییس سازمان غذا و دارو بر ضرورت كاهش قیمت و همینطور افزایش كیفیت داروهای تولید داخل تصریح كرد و اظهار داشت: هم اكنون قیمت تمام شده دارو در كشور كمی بالاست و در عین حال بخش زیادی از ظرفیت تولید دارو در كشور هم خالی مانده است.
دكتر غلامرضا اصغری ادامه داد: هدف اول ما در سال ۹۷ تامین مناسب دارو و تجهیزات پزشكی مورد نیاز مردم است و هدف دیگرمان ارتقای كیفیت دارو و بالا بردن GMP شركت های تولید كننده دارو در كشور است. در این زمینه كمیته ای تشكیل شده تا تمام شركت های دارویی را از نظر GMP بررسی و آنهایی كه برترند را تشویق كرده و به شركت هایی كه از این نظر مشكلاتی دارند، تذكر دهیم. همینطور تلاش می نماییم با عرضه آموزش در جهت ارتقای كیفیت داروی تولید داخل حركت نماییم.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
اجازه تكرار تجربه "صنعت خودرو" در "پزشكی" را نمی دهم
استعفای نجفی به راحتی پذیرفته نمی شود/ انتخاب سرپرست برای شهرداری تكذیب می شود
نجفی استعفایش را پس نگرفت/رأی گیری استعفای شهردار در روز یكشنبه
۱۰ روشِ بازیافت زباله های كاغذی در خانه
اضافه شدن خدمات «ام اس» و «ای بی» به مراكز جامع بیماران خاص1397/01/15
16:11:42
5.0 / 5
4484
تگهای خبر: بیمه , تولید , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس