مدیركل ثبت احوال:

شناسنامه مكانیزه برای شهروندان ایلامی

شناسنامه مكانیزه برای شهروندان ایلامی ال مور: مدیركل ثبت احوال ایلام اظهار داشت از ابتدای طرح صدور شناسنامه مكانیزه (سال 89 تاكنون) 168 هزار جلد شناسنامه جدید مكانیزه در این استان صادر شده كه 28 هزار و 713 جلد آن در 6 ماهه نخست امسال برای افراد واجد شرایط صادر و تحویل شده است.


منوچهر تیموری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: این میزان صدور شناسنامه مكانیزه معادل 37 درصد جمعیت واجد شرایط است و 63 درصد افراد واجد شرایط باقیمانده باید برای صدور شناسنامه های جدید و مكانیزه اقدام كنند.
وی افزود: 450 هزار نفر از جمعیت استان ایلام واجد شرایط دریافت كارت ملی هوشمند هستند كه از این تعداد تاكنون 180 هزار نفر (از ابتدای آغاز طرح سال 93 تاكنون) كارت خود را دریافت كرده اند.
تیموری یادآور شد: در نیمه نخست امسال 40 هزار و 830 كارت ملی هوشمند به واجدان شرایط تحویل شده است.
مدیركل ثبت احوال ایلام با بیان اینكه 40 دفتر برای تسهیل در صدور كارت ملی هوشمند در سطح استان ایلام فعالیت دارند، گفت: در 10 شهرستان تابعه این استان همه ادارات ثبت احوال اقدام به صدور كارت ملی هوشمند برای متقاضیان می كنند ضمن اینكه علاوه بر ثبت احوال، دفاتر پیشخوان و پست نیز در این خصوص فعال هستند.
وی اضافه كرد: این دفاتر روزانه ظرفیت پذیرش 2 هزار نفر همزمان برای ثبت نام كارت ملی هوشمند را دارند.
به گزارش ال مور به نقل از ایرنا، اداره ثبت احوال در كشور یك قرن قدمت دارد و در استان ایلام نیز به سال 1312 می رسد كه وظیفه اصلی آن ثبت وقایع حیاتی، صدور شناسنامه، اسناد، تولید و نشر آمار جمعیتی است و به عنوان یك سازمان الكترونیكی در كشور مطرح است.
استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس آسیب های بسیاری را تجربه كرد و یكی از این آسیب ها از بین رفتن اسناد سجلی شهرستان های مهران و دهلران بود كه بعد از جنگ تحمیلی كلیه این اسناد بازسازی شد.
همچنین در ارزیابی عملكرد سال 94 كه نتیجه آن در سال 95 عملیاتی شد ثبت احوال استان ایلام در جشنواره شهید رجایی در شاخص اختصاصی به عنوان دستگاه برتر معرفی و از میان ادارات ثبت احوال كل كشور رتبه سوم را كسب كرد.
استان ایلام بر اساس آمارهای سرشماری عمومی نفوس و مسكن سال گذشته 580 هزار و 158 نفر جمعیت دارد كه از این تعداد 295 هزار و 199 نفر مرد و 284 هزار و 959 نفر زن است.
 

1396/07/10
21:43:54
5.0 / 5
5664
تگهای خبر: هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس