معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران خبر داد

بررسی حذف طرح زوج و فرد در شورای عالی ترافیك

بررسی حذف طرح زوج و فرد در شورای عالی ترافیك ال مور: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران اظهار داشت: طرح زوج و فرد به صورت مقطعی و موقت مفید بوده و در طولانی مدت سبب افزایش آلودگی هوا می شود؛ پس در صورت تصویب شورای عالی ترافیك از سال آینده این طرح حذف خواهد شد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، پورسیدآقایی در جلسه این هفته ارتباط مستقیم سامانه 1888، درباره سامانه 1888 شهرداری تهران اظهار داشت: این سامانه به صورت مستمر به شكایات و انتقادات شهروندان تهرانی رسیدگی می كند و معمولاً جلسات ارتباط مستقیم این سامانه دو بار در سال مختص معاونت حمل و نقل و ترافیك می باشد.

وی اجرای طرح زوج و فرد به روش فعلی را نادرست و غیركارشناسی دانست و با اشاره به اینكه این طرح قرار بود به صورت مقطعی و فقط در مواقع اضطرار اجرا شود، اضافه كرد: پارسال شهرداری مطالعاتی را درباره آثار و چگونگی اصلاح طرح زوج و فرد انجام داد و نتایج از آن حكایت می كند كه این طرح سبب آلودگی هوای شهر شده و افراد اقدام به تهیه دو خودرو با پلاك های مختلف می كنند كه این روند افزایش ترافیك و آلودگی هوا را به دنبال داشته است. طبق بررسی بانك جهانی، مشخص شد كشورهایی كه محدودیت پلاك گذاشته اند شكست خورده اند و آلودگی هوا باز افزایش داشته است. این طرح به صورت موقت مفید بوده اما در طولانی مدت آلودگی بیشتر هوا را سبب میگردد كه در صورت تأیید و تصویب شورای ترافیك این طرح در سال آینده حذف خواهد شد.
معاون حمل و نقل و ترافیك درباره عوارض ورود به طرح ترافیك و محدوده زوج و فرد اظهار داشت: در مصوبه شورای شهر قید شده اشخاصی كه وارد این دو محدوده می شوند باید عوارض ورود به طرح پرداخت كنند و در صورت عدم پرداخت، این عوارض بعنوان بدهی آنان تلقی شده كه برای اطلاع رسانی به شهروندان این بدهی با درج تاریخ به شهروندان پیامك میگردد. شهرداری مكلف به وصول عوارض این بخش بوده و اشخاصی كه در سامانه " تهران من" حساب خودرا شارژ نكرده اند این عوارض بعنوان بدهی بر روی پلاك خودرویشان ثبت و زمانی كه برای تغییر پلاك یا پرداخت عوارض سالیانه بازگشت می كنند این عوارض ها به صورت یكباره از حسابشان كسر میگردد.
پورسیدآقایی با اشاره به اینكه نرخ عوارض به نوع معاینه فنی و ساعت ورود و خروج بستگی دارد، ابراز كرد: این مبلغ از حداقل 13400 تومان در روز شروع میگردد و برای خودروهایی كه معاینه فنی خودور برتر دارند28000 تومان و فاقد معاینه فنی برتر باز 63 هزار تومان می باشد.
معاون شهردار تهران اضافه كرد: برای پرداخت این عوارض 20 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است كه در صورت پرداخت به موقع آن مشمول دریافت تخفیف می گردند و این عوارض باز صرف گسترش وسایل حمل و نقل عمومی برای رفاه حال بیشتر شهروندان میگردد.


افتتاح 6 مركز معاینه فنی

حسینی منش مدیر عامل ستاد معاینه فنی تهران باز در این نشست با اشاره به اینكه حدود 300 هزار خوردو در خارج از شهر تهران معاینه فنی دریافت نموده اند و تنها 10 درصد خودروها فاقد معاینه فنی هستند، اشاره كرد: مراكز معاینه فنی در این روزها خلوت بوده و با تمام ظرفیت به شهروندان خدمات دهی می كنند.
مدیر عامل ستاد معاینه فنی اضافه كرد: هفته آینده دو خط سیار و دو مركز ثابت و جمعاً 6 خط به خطوط معاینه فنی تهران اضافه خواهد شد كه با افتتاح این 6 خط، تعداد خطوط تهران به 50 عدد خواهد رسید.

وی بیان كرد: 1500 خودروی سنگین در اكیپ مشترك پلیس و ستاد معاینه فنی تهران كنترل شده است كه متأسفانه 26 درصد خودروها باوجود داشتن معاینه فنی در تست مجدد مردود شدند.
حسینی منش با اشاره به اینكه بیشتر خودروهای مردود شده در تست معاینه فنی مربوط به خودروهای حمل زباله، نخاله و باربری می باشند اضافه كرد: تلاش بر این است تا دقت و نظارت بیشتری اعمال شود و خودروهای دودزا و مشكل ساز از رده خارج گردند. شهروندان باز در صورت مشاهده اتوبوس و تاكسی های دود زا می توانند آنرا به سامانه 1888 اطلاع رسانی نمایند.


107 درخواست توسط معاون حمل و نقل و ترافیك پاسخگویی شد

طبق گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران، معاون حمل و نقل و ترافیك به درخواست 107 شهروند رسیدگی نمود و (موضوعات اتوبوسرانی) ایستگاه اتوبوس، تأخیر اتوبوس، عملكرد اتوبوس و اتوبوس فرسوده( و درخواست های ترافیكی ) پل عابر پیاده، یك طرفه نمودن خیابان، درخواست علائم ترافیكی و مشكلات طرح ترافیك( در صدر مطالبات شهروندان این حوزه قرار داشت. در این نشست علاوه بر معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران، سایر مدیران ارشد این حوزه باز برای پاسخگویی به شهروندان حضور داشتند و از سایت دریافت پیام سامانه 1888 باز بازدید كردند.1397/09/17
20:20:55
5.0 / 5
4466
تگهای خبر: آینده , خدمات , سایت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس