نامه آروین به حناچی؛

انتشار مشخصات پرونده های برج باغ ها در سامانه شفافیت شهرداری

انتشار مشخصات پرونده های برج باغ ها در سامانه شفافیت شهرداری ال مور: رئیس كمیته شفافیت شورای شهر تهران طی نامه ای از شهردار تهران خواست كه اطلاعات تمامی پرونده های برج باغ ها را منتشر كند.


بهاره آروین در گفت و گو با ایسنا، با بیان خبر ارسال نامه ای به حناچی شهردار تهران در مورد ضرورت انتشار اطلاعات تمامی پرونده های برج باغ از سال ۱۳۸۲ تاكنون، اظهار نمود: شورای شهر تهران با هدف توقف تخریب فضای سبز تهران و صیانت از باغ های باقی مانده در اسفندماه سال ۱۳۹۶ مصوبه موسوم به برج باغ را لغو نمود، اما طی روزهای گذشته و پس از استفساریه شهردار تهران و ایجاد مطالبه در افكار عمومی برای حفظ فضای سبز و باغات، از شهردار تهران خواستیم كه لیست تفصیلی تمامی پرونده های صادره بر طبق مصوبه برج باغ از سال ۱۳۸۲ یعنی سال تصویب مصوبه برج باغ تابحال را روی سامانه شفافیت منتشر كنند.
وی با بیان این كه معتقد هستیم خیلی از پروانه هایی كه بر طبق مصوبه برج باغ صادر گردیده است حتی ضوابط همان مصوبه برج باغ را باز رعایت نكردند و بیش از اندازه مجاز ساخت وساز داشته اند، افزود: برهمین اساس برای انتشار مشخصات پرونده های برج باغ شاخص هایی در نظر گرفتیم كه باید اطلاعات شان بر طبق شماره پرونده شهرسازی، منطقه، تراكم صادره طبق پروانه و تراكم صادره طبق اختتام كار، تعداد طبقات طبق پروانه و تعداد طبقات طبق اختتام كار، مساحت زمین، صورت جلسه شورای معماری، رای كمیسیون ماده ۱۰۰ و غیره در فهرست مشخصات شان قید شود.
رئیس كمیته شفافیت شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال كه آمار پرونده های برج باغ به چه میزان است؟ اظهار نمود: بنظر می رسد كه تعداد پرونده ها زیاد باشد و امیدواریم بر طبق اطلاعاتی كه شهرداری در این خصوص منتشر می كند، بتوانیم آمار دقیق و شفافی از برج هایی كه در ۱۵ سال قبل بر طبق مصوبه برج باغ ساخته شده اند به افكار عمومی ارائه دهیم.
آروین اضافه كرد: تمام تلاش خودرا به كار خواهیم بست تا بتوانیم در امتداد پاسخگویی به مطالبه عمومی مردم در خصوص حفظ فضای سبز و باغات عمل نماییم.
1397/12/24
00:23:10
5.0 / 5
4668
تگهای خبر: باغ , ساخت , شهرداری , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس