كلاهبرداری ۳۰۰ میلیونی یك دوره گرد از ۲۰۰ نفر

كلاهبرداری ۳۰۰ میلیونی یك دوره گرد از ۲۰۰ نفر ال مور: دوره گرد و دستفروش مناطق غرب تهران، كلاهبردار حرفه ای بود كه توانست حساب ۲۰۰ نفر را خالی كند. این مرد كه در مسافرخانه های شهر تهران سكونت داشت، با استفاده از دستگاه اسكیمر ۳۰۰ میلیون تومان پول به جیب زد.به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، روزنامه شهروند نوشت: از چند وقت پیش، شكایت های مشابهی به پلیس فتا تهران بزرگ رسید كه خبر از برداشت غیرمجاز از حساب افراد مختلف می داد. بدین سبب با عنایت به این شكایت ها، پرونده ای در پلیس فتا تشكیل شد و اقدامات فنی و تخصصی برای شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان در دستور كار كارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ قرار گرفت.

بررسی شكایات و اظهارات شكات نشان داد كه فردی تحت پوشش دستفروشی و دوره گردی كارت های بانكی شهروندان را كپی و نهایتاً از حساب افراد برداشت غیر مجاز كرده است.

كارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات پلیسی و بهره گیری از بانك اطلاعات مجرمان سابقه دار در زمینه ارتكاب جرایم موسوم به «اسكیمر»، موفق به شناسایی یكی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای در این زمینه به هویت مشخص (۴۲ ساله) با سوابق گوناگون دستگیری در استان البرز و شهرهای مختلف مانند كرج، قم، دماوند، پردیس، مارلیك و اندیشه شدند.

با شناسایی تصویر متهم توسط شكات و مالباختگان، كارآگاهان با بهره گیری از سوابق به دست آمده از متهم، به محل سكونت وی در شمال كشور بازگشت كردند و باخبر شدند او از این محل متواری شده است.

در شرایطی كه هیچ گونه اطلاعات جدیدی درباره آخرین مخفیگاه متهم وجود نداشت، كارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات گسترده میدانی موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه متهم در استان گلستان، شهرستان گرگان شدند و با اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش، متهم روز ۲۱ فروردین امسال دستگیر شد. در بازرسی از مخفیگاه او ادوات مجرمانه شامل دستگاه كپی رایت یا اسكیمر، كارت های كپی شده شكات، سیستم كامپیوتر، دستگاه های گوناگون كارت خوان سیار و ده ها كارت خام كشف شد.

متهم در همان تحقیقات نخست، با عنایت به كشفیات به دست آمده از مخفیگاهش و همین طور شناسایی دقیق توسط ده ها مالباخته، به برداشت غیرمجاز از حساب های بانكی آنها اعتراف كرد. وی در بازجویی ها به مأموران پلیس اظهار داشت: «در زمان حضورم در شهر تهران، با استفاده از مدارك شناسایی مجعول در مسافرخانه های مختلف شهر سكونت داشتم. هر بار طی مدت حضورم در تهران، در پوشش دستفروشی و دوره گردی به مناطق مختلف شهر تهران خصوصاً مناطق غرب تهران می رفتم و به این شیوه مبادرت به كپی كردن كارت های عابربانك افراد می كردم. نهایتاً هم با استفاده از رمز كارت نمایش شده توسط خود مالباختگان، برداشت را از حساب های آنها انجام می دادم.»

سرهنگ تورج كاظمی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ درباره این پرونده اظهار داشت: «در حال حاضر تابحال با شناسایی بیشتر از ۲۰۰ نفر از مالباختگان، با بررسی تراكنش های مالی حساب های بانكی متعلق به این تعداد از شكات ارزش مالی پرونده به بیشتر از ۳۰۰ میلیون تومان رسیده و ارزش مالی پرونده همچنان در حال افزایش می باشد.»
1398/02/03
15:57:00
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: فروش , كامپیوتر , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس