میرزایی نیكو:

انتخابات شورایاری ها قانونی می باشد، كمیسیون شوراها به دنبال گسترش شورایاری ها در كلانشهرهاست

انتخابات شورایاری ها قانونی می باشد، كمیسیون شوراها به دنبال گسترش شورایاری ها در كلانشهرهاست به گزارش ال مور یك عضو كمیسیون ماده ۱۰ احزاب اظهار داشت: برگزاری انتخابات شورایاری ها قانونی بوده و این انتخابات در چهارم مرداد در تهران برگزار می شود.


قاسم میرزایی نیكو در گفتگو با ایسنا با اشاره به انتخابات پیش روی شورایاری محلات بیان كرد: شورایاری محلات چند سالی است كه در تهران و بعضی از كلانشهرها فعاالیت می كنند و مجموعه ای است كه در كنار شوراها فعالیت نموده و نظرات مشورتی و نظارتی خویش را عرضه می كنند.
وی در ادامه اظهار نمود: بعنوان مثل در یك شهر، شورایی پنج نفره تشكیل شده است و این شهر دارای هفت محله است و در واقع شورای شهر می تواند با انتخاب شورایاران به مشكلات این محلات رسیدگی كند.
نماینده مردم دماوند و فیروزكوه در مجلس با اشاره به اینكه فعالیت شورایاری ها به تحقق اهداف اعضای شورای شهر كمك می نماید و در این چند سال فعالیت نتایج خوبی داشته است، خاطرنشان كرد: حدود دو ماه قبل مصوبه برگزاری انتخابات شورایاران محله در هیئت دولت تصویب شده و مقرر است این انتخابات در ۴ مردادماه در تهران برگزار گردد.
میرزایی نیكو در ادامه با اشاره به بعضی از اخبار در خصوص غیر قانونی بودن این انتخابات بیان كرد: بنده این مورد را پیگیری كردم، تمام موارد طبق قانون است و هیچ مشكلی در برگزاری این انتخابات وجود ندارد و كاملاً قانونی می باشد. كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها هم در جریان لایحه جامع انتخابات به دنبال این مورد هست كه در كلانشهرها این شورایاری ها را گسترش دهد.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، انتخابات شورایاری ها در تهران در چهارم مرداد ماه برگزار می شود. به استناد ماده هفتاد و یك قانون تشكیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی كشور و انتخابات شهرداران مصوب ۱/ ۳/ ۱۳۷۵ و با توجه به حجم عظیم و گسترده مسائل و مشكلات مختلف شهری در ابعاد كمی و كیفی خصوصاً در كلان شهر تهران، رفع این مشكلات و بهبود شرایط مستلزم تمركززدایی و بهره گیری از نظرات و دیدگاه های آحاد مردم و مشاركت واقعی، پایدار، دائمی و نهادینه، تشكیل انجمن ها و سازمان ها و نهادهای مدنی داوطلبانه و مردمی است. در جهت تحقق این اهداف و خصوصاً اجرای بندهای ششم و هفتم ماده ۷۱ قانون فوق الذكر، شورای اسلامی شهر تهران به باعث این طرح مبادرت به تأسیس انجمن های شورایاری در محلات تهران كرده است.1398/04/24
13:50:28
5.0 / 5
4230
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس