مخالفت شورای شهر با تعیین بهای خدمات شهرداری با هماهنگی كمیسیون های شورا

مخالفت شورای شهر با تعیین بهای خدمات شهرداری با هماهنگی كمیسیون های شورا ال مور: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 11 رأی مخالف پیشنهاد افزایش بهای خدمات شهرداری تهران با هماهنگی كمیسیون های تخصصی شورا را رد كردند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در ادامه روند بررسی بودجه سال آینده شهرداری تهران بررسی پیشنهادات و موارد مطرح شده از طرف اعضای شورا درباب بودجه در دستور كار قرار گرفت كه در همین راستا حجت نظری پیشنهاد حذف تبصره ۴ را بیان كرد و اظهار داشت: با افزایش بهای خدمات شهرداری، قدرت كمیته تخصیص برای كاهش اختیارات و نقش شوراها باز خواهد شد.
وی افزود: پیشنهاد من حذف تبصره چهارم است تا جایگاه واقعی شورا حفظ شود. جایگاه نظارتی و تصمیم گیری كه برای شورا از اهمیت بسیاری برخوردارست.
حسن رسولی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران در مخالفت با حذف این تبصره و پیشنهاد نظری اظهار داشت: در صورت حذف این تبصره با مشكلات بزرگی مواجه خواهیم شد. همكاران من در شورا می دانند در بودجه، برخی تبصره ها برایشان ردیف در نظر گرفته شده و در بعضی تبصره ها هم به شهرداری اجازه داده ایم، اگر ردیف هایی را كسب درآمد كرد درآن تبصره ها استفاده نماید.
وی اشاره كرد: تبصره های دسته دوم اگر به كمیته تخصیص نیاید اصلا امكان برقراری انضباط مالی را ازشهرداری و شورا گرفته ایم.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران، با پیشنهاد نظری مخالفت كردند و با ۶ رأی موافق و ۹ رأی مخالف، این پیشنهاد به تصویب نرسید.
در ادامه نظری، در پیشنهاد دیگری افزایش بهای خدمات را منوط به هماهنگی كمیسیون های تخصصی دانست كه رسولی در مخالفت با آن اظهار داشت: شهرداری بدون مجوز شورای شهر نمی تواند اعلام بهای خدمات كند. در حقیقت چه برای خرید و چه برای ارائه خدمات شهرداری بدون مجوز شورا نمی تواند اعلام بهای خدمات كند. پس نیاز به چنین پیشنهادی ندارد.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، نهایتا بعد از بحث و بررسی اعضای شورا با اصرار نظری بر پیشنهاد خود، اعضای شورا با ۱۱ رأی مخالف و ۳ رای موافق این پیشنهاد را نیز رد كردند.
منبع:

1398/12/11
14:10:03
5.0 / 5
3554
تگهای خبر: آینده , بودجه , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس