یك مسئول عنوان كرد:

خبری كه برای آتش نشانی اراك دردسرساز شده

خبری كه برای آتش نشانی اراك دردسرساز شده به گزارش ال مور ایسنا/مركزی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراك با اشاره به اینكه خبر پخش گاز ادورانت در سطح شهر اراك صحت نداشته و تكذیب می شود، اظهار داشت: این خبر نكرانی مردم را به دنبال داشته و سبب شده كه تماسهای زیادی از طرف مردم با سامانه 125 آتش نشانی برقرار شود.


مسعود آقازیارتی امروز دوشنبه ۱۲ اسفندماه در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: متاسفانه طی چند روز اخیر خبری در فضای مجازی در خصوص انتشار گاز ادورانت توسط آتش نشانی اراك بمنظور مهار تكثیر ویروس و ضدعفونی كردن شهر اراك انتشار یافته است و پیگیری های صورت گرفته نشان داد كه نظیر چنین خبری در شهرهای رشت و بندرعباس نیز توسط برخی كاربران فضای مجازی بازنشر می شود.
وی ادامه داد: در این پیام توسط فرد یا افرادی در فضای مجازی می شود، از مردم خواسته شده كه از منازل خود بیرون نیایند چونكه سازمان آتش نشانی در نظر دارد گاز ادورانت را برای گندزدایی محیط در سطح شهر پخش كند.
آقازیارتی با تاكید بر اینكه این خبر تكذیب شده و به هیچ وجه حقیقت ندارد، اظهار داشت: موضوع گندزدایی و ضدعفونی كردن فضاهای شهری ارتباطی به سازمان آتش نشانی ندارد و این كار توسط حوزه خدمات شهری شهرداری صورت می گیرد.
وی با اشاره به نگرانی هایی كه به دنبال انتتشار این خبر كذب در سطح شهر بوجود آمده است، بیان كرد: متاسفانه تماسهای زیادی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی صورت می گیرد كه باعث شده این خط ارتباطی اضطراری مردم با آتش نشانی اشغال شود و این نگرانی موجب تشدید استرس ناشی از كرونا در میان مردم شده است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراك در ادامه با تاكید بر اینكه گاز ادورانت ماده ای شیمیایی است كه برای بودار كردن گاز شهری استفاده می شود و اصلا خاصیت گندزدایی ندارد، اشاره كرد: سوءاستفاده های صورت گرفته در این خصوص بوسیله مراجع نظارتی، قضایی و پلیس فتا در دست پیگیری است.
وی بیان كرد: عملیات گندزدایی در تمامی اماكن عمومی نظیر ترمینال ها، حمل و نقل عمومی، فضاهای عمومی، سرویس های بهداشتی پارك ها، نشیمن گاهها و... و توسط آب ژاول و سایر مواد ضدعفونی به صورت روزانه و مستمر به همت معاون خدمات شهری شهرداری اراك انجام می شود.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراك در ادامه بر رعایت نكات بهداشتی و توجه به بهداشت فردی و ایمن سازی فضای شهری بعنوان بهترین راه برای مقابله با ویروس كرونا، اصرار كرد و اضافه كرد: از شهروندان درخواست می شود اخبار مربوط به این بیماری را از خبرگزاری های رسمی و پایگاههای خبری معتبر دریافت نمایند و از بازنشر اخبار جعلی و كذب اجتناب كنند.
وی پرهیز مردم از تجمعات را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: به شهروندان سفارش می شود كه از تردد بی مورد در فضای شهری اجتناب و به هشدارهای بهداشتی توجه نمایند.
منبع:

1398/12/12
19:29:38
5.0 / 5
3472
تگهای خبر: ایمنی , خدمات , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس