ظهور زباله گردهای جدید در فصل كرونا

ظهور زباله گردهای جدید در فصل كرونا ال مور: سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از فعالیت زباله گردهای جدید به دنبال افزایش حجم زباله ها و توقف فعالیت پیمانكاران شهرداری برای تفكیك زباله از مخازن آگاهی داد.


سید مالک حسینی در گفت و گو با ایسنا، شهرداری تهران به دنبال شیوع ویروس کرونا در مورد فعالیت زباله گردان در سطح پایتخت، به تمامی پیمانکاران خود اعلام نمود که تفکیک زباله از مخازن ممنوع می باشد، اظهار داشت: با بیان ممنوعیت تفکیک زباله از مخازن و خارج شدن پیمانکاران رسمی از این چرخه، شاهد فعالیت مضاعف زباله گردان جدید بودیم.

وی با اعلان اینکه بنا به دستور دادستان، زباله گردی ممنوعست و باید توسط نیروی انتظامی با این پدیده برخورد شود، اشاره کرد: این روزها با عنایت به این که پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری در امر تفکیک زباله فعال نیستند، می بینیم که همچنان زباله گردها فعال می باشند.
حسینی با اشاره به بروز پدیده جدید در تهران اظهار داشت: ما این روزها با زباله گردان جدیدی مواجه هستیم که نوع رفتار و فعالیتشان نشان میدهد که اخیرا وارد چرخه زباله گردی شدند و بنظر می رسد افزایش زباله های پایتخت و عدم حضور پیمانکاران برای تفکیک از مخازن سبب شده که زباله گردان جدید پا به عرصه فعالیت بگذارند.
وی اشاره کرد: آنچه در حوزه اختیارات و مسولیت های شهرداری تهران بوده اعلام رسمی ممنوعیت تفکیک زباله از مخازن است که همین تصمیم در امتداد حفاظت از امنیت بهداشتی عموم شهروندان، زیانی بیش از ۱۵ میلیارد تومان برای شهرداری به دنبال داشته است.
سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اعلان اینکه متولی جمع آوری و ساماندهی زباله گردها شهرداری نیست، اظهار داشت: از شروع شیوع ویروس کرونا در کشور شهرداری تهران با همکاری سازمان های مردم نهاد مبادرت به توزیع اقلام بهداشتی و غربالگری در گودهای زباله گردی در اطراف تهران کرد که این خدمات ادامه دارد؛ اما در مورد زباله گردهای جدید که معین نمی باشد در چه مکان و گاراژی فعالیت می نمایند نگرانی هایی داریم که اعلام می کنم اگر سازمان مردم نهادی بخواهد به این زباله گردهای جدید اقلام بهداشتی بدهد، شهرداری تهران نیز آماده است تا به آنها کمک نماید.

منبع:

1399/02/05
12:41:01
5.0 / 5
2565
تگهای خبر: خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس