انتقاد هاشمی از انفعال شهرداری دربرابر طرح توسعه مجلس

انتقاد هاشمی از انفعال شهرداری دربرابر طرح توسعه مجلس به گزارش ال مور رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن انتقاد از انفعال شهرداری درباب طرح توسعه مجلس اظهار داشت: چرا شهرداری درباب این طرح موضع گیری نمی نماید.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در ادامه تذکر محمد سالاری درباب طرح توسعه مجلس و تجاوز به حقوق شهر و همین طور مصوبات اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور اظهار داشت: موضوع مهمی که در این خصوص نباید فراموش شود انفعال شهرداری است. همچنان که شهردار تهران از جلسه شورای عالی شهرسازی خبر داشت اما در آن حضور نیافت و شهردار منطقه هم بسیار ضعیف از حق عمومی شهر دفاع کرد. بر همین مبنا به رغم حضور بنده و آقای سالاری و مخالفت با زیر پا گذاشتن حق عمومی شهر چون حق رای نداشتیم نتوانستیم مانع از این امر شویم.
وی ادامه داد: شهرداری در این مساله بسیار خنثی عمل کرد و در حالی که در این طرح مدام به حق عمومی شهر تجاوز می شود اما شهرداری واکنشی ندارد و گویا شهردار تهران راضی به این امر است.
هاشمی در این مساله بیشترین تقصیر را متوجه شهردار تهران دانست و اضافه کرد که شهردار تهران باید بواسطه این انفعال توضیح دهد متاسفانه خیابان مردم را گرفتند و شهرداری در آن مقطع واداد و امروز می خواهند خیابان های دیگر را نیز بگیرند و شهرداری باردیگر واکنشی ندارد. باید این مساله توضیح داده شود.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: باید شهرداری توضیح بدهد که نظرش نسبت به این رای چیست؟ چرا موضع گیری نمی نماید. چرا روزنامه همشهری هیچ گزارشی در این خصوص منتشر نمی کند در حالی که مسائل امنیتی در این طرح مهمست اما طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند در همه مسائل حتی در مسائل امنیتی باید قانون رعایت شود انتظار ما این است که در این مساله نیز قانون رعایت شود و حق عمومی شهر به مردم بازگردانده شود.
منبع:

1399/02/23
14:02:42
5.0 / 5
2674
تگهای خبر: توسعه , شهرداری , شهرسازی , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس