محدودیت فعالیت برخی از كادر درمانی درگیر با پرونده مرگ مادر حامله بوشهری

محدودیت فعالیت برخی از كادر درمانی درگیر با پرونده مرگ مادر حامله بوشهری ال مور: بوشهر مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر درباب مرگ یك زن حامله و نوزادش در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر اطلاعیه ای منتشر نمود.


متن اطلاعیه شماره ۲ مدیریت درمان تامین اجتماعی بوشهر با محور تشکیل جلسه ای با حضور مدیر درمان جهت بررسی و رسیدگی به موضوع که نسخه ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفته، در ادامه آمده است:
"به اطلاع شهروندان گرامی استان بوشهر می رساند در تاریخ ۱۳۹۹/۳/۳ پیرو جلسه اولیه کمیته مورتالیتی (مرگ و میر) در بیمارستان، جلسه ای کارشناسی با حضور دکتر زهرا نویدی فرد مدیر درمان تامین اجتماعی استان و کارشناسان ستادی ذی ربط در خصوصی این رویداد تلخ تشکیل گردید.
در این جلسه مدیر درمان در ابتدا ضمن ابراز تاسف شدید و عرض تسلیت به خانواده محترم مرحومه و مردم شریف استان بابت این موضوع، تاکیداتی بر سرعت، دقت و پیگیری مجدانه تا حصول نتیجه از مراجع قانونیِ تشخیص و تعین تکلیف نهایی پرونده را بیان نمود.
باید به عرض مردم محترم استان برسانیم که گرچه مرجع رسیدگی کننده به این گونه حوادث دستگاه های بالادستی مانند کمیته مرگ و میر دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی کشور و دستگاه محترم قضا است، ولی مع الوصف حسب صلاحدید، اقدامات پیشگیرانه تا اظهار نظر نهایی و روشن شدن ابعاد پرونده انجام گردیده که مدیر درمان دستورات لازم در قالب اختیارات اداری مشخص شده در قانون و همین طور اقدامات قانونی در جهت محدودیت فعالیت برخی از کادر درمانگر درگیر با این پرونده را صادر نمود.
در اختتام این جلسه نیز مقرر شد پرونده مذکور به همراه کار کارشناسی های مقدماتی و ثانویه انجام شده، برای اقدامات قانونی لازم به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ارسال گردد.
مطمئنا حسب وظیفه به محض مشخص شدن نتیجه در هر مرحله ای، این مدیریت خودرا ملزم به اطلاع رسانی بموقع و شفاف به خانواده داغدیده ایشان و مردم شریف استان می داند.
روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر"
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۹ زن حاملگی در حین زایمان در بیمارستان سلمان فارسی جان باخت، بعد از این اتفاق اخباری در خصوص اینکه مرگ مادر حامله و فرزندش بر اثر خطای پزشک و اصرار بر زایمان طبیعی بوده است منتشر گردید که این مساله در کمیته های تخصصی و کمیسیون ویژه علوم پزشکی است.
منبع:

1399/03/05
13:45:00
5.0 / 5
2439
تگهای خبر: درمان , دستگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس