در پیام استاندار تهران به مناسبت روز محیط زیست عنوان شد

مشاركت دولت و مردم جهت حفظ محیط زیست ضروریست

مشاركت دولت و مردم جهت حفظ محیط زیست ضروریست به گزارش ال مور استاندار تهران در پیامی روز جهانی محیط زیست و هفته ملی محیط زیست را بر تلاشگران و حامیان محیط زیست تبریك گفت و بر ضرورت مشاركت و همراهی دولت و مردم جهت حفظ محیط زیست تاكید نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، متن پیام انوشیروان محسنی بندپی به مناسبت روز جهانی محیط زیست متن به این شرح می باشد:
"در عصر کنونی مسائل، مشکلات و تنگناهای محیط زیستی، تنها یک مبحث محلی و یا حتی ملی به شمار نمی رود و با عنایت به نقش و تأثیر وابستگی متقابل و غیرقابل تفکیک محیط زیست با ابعاد مختلف زندگی بشر، در حقیقت هر مشکل زیست محیطی در هر نقطه از کره زمین، مشکلی برای کل جهان و نوع بشر به حساب می آید. از سویی دیگر نسل جدید حقوق بشر مشتمل بر حق توسعه و برخورداری از محیط زیست سالم می باشد که نقض آن می تواند بهره مندی از منابع در راه توسعه، رفاه و امنیت را در کل جهان تحت الشعاع قرار دهد.
در شرایطی که آلودگی های محیط زیستی از ابعاد ملی و منطقه ای گذر کرده و در ابعاد جهانی مطرح است، حفاظت از محیط زیست و دستیابی به توسعه پایدار جایگاه ویژه و مترقی یافته است. مسائلی همچون آلودگی هوا، آب و خاک، بیابان زایی، تغییرات اقلیمی و گرم شدن کره زمین با کاهش تنوع زیستی و وقوع پدیده های مخربی همچون بروز پدیده گرد و غبار و غیره گریبانگیر کشورها شده و حساسیت افکار عمومی را نسبت به حفظ محیط زیست بیشتر کرده است.
بعلاوه حالا در شرایط انتشار کرونا که استفاده از مواد ضدعفونی کننده و شوینده های شیمیایی، برای سلامت انسان مضر بوده و در کنار آلوده کردن آب و خاک بر زندگی دیگر موجودات زنده هم تأثیر منفی دارد، اما برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا، چاره ای جز استفاده از این مواد نبود.
همینطور در چنین شرایطی مصرف آب برای رعایت موارد بهداشتی اجتناب ناپذیر بوده و نتیجه آن هم تولید فاضلاب بیشتر به همراه مواد شوینده است که بخش از آن وارد تصفیه خانه شده و تصفیه می شود، قسمتی هم از راه کانال های شهری و روستایی به رودخانه ها وارد شده و بخش دیگری هم به چاه های جاذب هدایت شده و باعث آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی می شود.
حفاظت از محیط زیست، برای دولت ها باید به موضوعی مؤثر بر زندگی و سلامت و پیشرفت مردم و جامعه تبدیل گردد. از سویی دیگر با عنایت به این که فعالیتهای حفاظت از محیط زیست بسیار وسیع است، در همه کشورها، دولت ها به تنهایی از عهده تمامی امور زیست محیطی برنمی آیند و احتیاج به مشارکت همگانی در حفاظت از محیط زیست دارند.
اینجانب، برخود لازم می دانم تا در روز جهانی محیط زیست و هفته ملی محیط زیست، از تلاش تمامی فعالان، متخصصان، تشکل ها و دست اندرکاران حوزه محیط زیست استان تهران و ایران عزیز اسلامی، سپاس و قدردانی داشته و بر تداوم و لزوم تحقق سیاست های محیط زیستی دولت تدبیر و امید تاکید کنم؛ باشد که همواره دوستدار محیط زیست و حافظی امین، برای امانت نسل های آینده باشیم."1399/03/16
12:43:40
5.0 / 5
2209
تگهای خبر: آینده , توسعه , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس