استاندار تهران تاكید كرد:

تأمین مخازن آب اضطراری در زمان بحران توسط فرمانداران استان تهران

تأمین مخازن آب اضطراری در زمان بحران توسط فرمانداران استان تهران به گزارش ال مور استاندار تهران بر ضرورت عرضه آموزش های همگانی و ارتقای دانش مردم در حوزه مدیریت بحران و مقابله با زلزله تصریح كرد و اظهار داشت: برای شبكه آب اضطراری باید فرمانداران استان نسبت به تأمین مخازن آب اضطراری با همكاری شوراها اقدام نمایند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بند پی در پنجمین جلسه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان تهران اظهار داشت: باید نقشه راهی تخصصی و دقیق برای اقدامات همه جانبه در مقابل بروز حوادث غیر مترقبه داشته باشیم. استان تهران بر روی ۱۶ گسل قرار گرفته که همچون آنها می توان به گسل مشا، شمال و جنوب ری، لویزان و... اشاره نمود.
وی ادامه داد: تهران استانی استراتژیک به حساب می آید که دلیل آن تراکم جمعیت ۱۷ درصدی در آن است. در حقیقت ۱۷ درصد جمعیت کشور و ۲۵ درصد تولید ناخالص ملی در این استان وجود دارد. ۳۹ درصد واحدهای دانشگاهی و ۳۰ درصد دانشجویان کشور هم در این استان هستند؛ بنابراین این استان خصوصیت های داردکه بسیار حائز اهمیت می باشد.

وی افزود: بدون شک در همه مسائل اقدامات پیشگیرانه را باید تقویت نماییم و پیش تر در کتاب های جغرافیا عنوان می شود درهر کجای کشورمان نعمتی وجود دارد و نمونه های آنرا در کتاب های جغرافیا خوانده ایم؛ اما کشور ژاپن در کتاب های جغرافیا به دانشجویان خود می گویند هر لحظه امکان دارد درهر نقطه ای از کشورشان حادثه ای همچون زلزله وجود داشته باشد بنابراین باید آماده باشید. بدین سان در مقابله با همه بحران ها اگر همکاری و همفکری مردم وجود داشته باشد می توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به همکاری شهروندان در مبحث انتشار کرونا در ایام ۱۲ و ۱۳ فروردین اشاره نمود و اضافه کرد: در این روزها از مردم خواسته ایم که به بوستان ها رجوع نکنند و از خانه خارج نشوند که شاهد همکاری مناسب آنها بودیم بنابراین آموزش از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. از طرفی باید استمرار پیگیری مصوبات وجود داشته باشد تا بدین سان فرایند اقدامات ما تکمیل شود.

وی تصریح کرد: تقسیم وظایف در دستگاه ها در مبحث زلزله مشخص شده و هلال احمر در بحث آموزش می تواند از ابزارهای مختلفی همچون رسانه ها و صدا و سیما استفاده نماید. همینطور در مبحث زلزله باید آموزش در دستور کار قرار گیرد و بدون شک نیازمند ارتقای دانش مردم هستیم. در همین راستا از صدا و سیما درخواست همکاری می نماییم.

بندپی با اشاره به توجه به موضوعات فنی در حوزه مدیریت بحران زلزله اظهار داشت: باید در مناطق سکونتگاهی تهران استقرار بیمارستان ها و نهادهای انتظامی و امنیتی مورد توجه قرار گیرد. شناسایی مکان های استقرار اضطراری بر عهده هلال احمر است. همینطور ۱۱۰ سوله مدیریت بحران شهرداری تهران که امروز بعضی از آنها کاربری شان تغییر کرده باید برای بحران در هنگام زلزله آماده و تجهیز شوند.

وی در مورد اقدامات شهرداری تهران در حوزه مقابله با بحران زلزله هم خاطرنشان کرد: از شهرداری کلانشهر تهران انتظار بیشتر از این است بنابراین در کنار اپلیکیشن شهر آماده باید شهروند آماده هم وجود داشته باشد. تهران ۳۲۰۰ هکتار بافت فرسوده دارد که ۱.۵ میلیون نفر در آن ساکن هستند، بنابراین ارتقای دانش مردم از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

بندپی افزود: آب منطقه ای وآب فاضلاب در مورد تصفیه آب باید گزارشی عرضه کند که آیا این آمادگی وجود دارد در مواقع زلزله و وارد شدن آلودگی های ثانویه به شبکه آب، برای تصفیه بیشتر و بهتر آب آمادگی لازم وجود دارد یا خیر؟.

وی تصریح کرد: علاوه بر بیمارستان هایی که بر روی خط گسل قرار گرفتند بسیاری پل ها و برج های ما قدیمی هستند و باید با همکاری شهرداری تهران مطالعات جامعی روی آنها صورت گیرد.

استاندار تهران تصریح کرد: شهرستان های استان باید در حوزه مدیریت بحران مد نظر قرار گیرند و آن چه که در این نشست مصوب می شود برای کل استان تهران است؛ بنابراین برای شبکه آب اضطراری باید فرمانداران استان نسبت به تأمین مخازن آب اضطراری با همکاری شوراها اقدام نمایند. یکی از اشکالات ما در کشور دادن اطلاعات دستگاه ها به یکدیگر است که اگر این امر محقق شود هم افزایی و همکاری در موضوعات مختلف شکل می گیرد. بنابراین می توان از اطلاعات در جهت عرضه خدمات بهتر بهره گرفت.

محسنی بند پی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به وجود فشارهایی همچون تحریم و تهدید بیگانگان که به حمدالله کاری از پیش نبردند اضافه کرد: فشار طبیعت مثل آتش سوزی و سیل و... هم وجود دارد. شب گذشته در حوالی اوین هم آتش سوزی داشتیم که باید دستگاه هایی که وظیفه دارند با بعضی از این آتش سوزی ها که به صورت عمدی است و برخی هم که به صورت سهوی است برپایه وظایفی که دارند مقابله کنند و آمادگی لازم را داشته باشند.

وی افزود: بارندگی ها سبب رشد علف های هرز شده بنابراین باید دقت نماییم و در هوای گرم تیر ماه شهرداری ها با جمع آوری پسماندهای پلاستیکی تلاش کنند منشاء آتش سوزی ها را از بین ببرند.
1399/03/18
21:34:13
5.0 / 5
2828
تگهای خبر: آموزش , اپلیكیشن , برند , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس