برگزاری آزمون هماهنگ برای دانش آموزان بیماری كه نتوانسته اند در امتحانات نهایی شركت نمایند

برگزاری آزمون هماهنگ برای دانش آموزان بیماری كه نتوانسته اند در امتحانات نهایی شركت نمایند به گزارش ال مور مدیركل سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اظهار نمود: دانش آموزانی كه با داشتن گواهی پزشكی نتوانسته اند در امتحانات نهایی شركت نمایند، با بیان زمان از جانب كمیته سنجش می توانند در آزمونی كه هماهنگ برگزار می شود، شركت نمایند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در جهت نظارت براجرای دقیق پروتکل های بهداشتی در حوزه های امتحانی محمد محسن بیگی و سید حامد برکاتی با حضور در حوزه امتحان نهایی دبیرستان ماندگار البرز تهران از روش اجرای سفارش های بهداشتی در این عرصه بازدید کردند.
در حاشیه این بازدید مدیرکل سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش اظهار نمود: دانش آموزانی که با داشتن گواهی پزشکی نتوانسته اند در امتحانات نهایی شرکت نمایند، با بیان زمان از جانب کمیته سنجش می توانند در آزمونی که هماهنگ برگزار می شود، شرکت نمایند.
محسن بیگی خاطرنشان کرد: در جهت جلوگیری از شیوع کرونا تعداد حوزه های امتحان نهایی را از ۳۰۰۰ پایگاه به ۶۵۰۰ پایگاه افزایش دادیم البته این در شرایطی است که بعضی مکان های برگزاری امتحانات به علت عدم امکان رعایت پروتکل های بهداشتی از فهرست حوزه ها حذف شدند.
وی از حضور یک مراقب سلامت در هر حوزه اطلاع داد و اضافه کرد: در همین راستا حضور افراد متفرقه در فضای برگزاری امتحانات ممنوع و مراقبین حوزه ها هم به صورت ویژه انتخاب می شوند.
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: در ارزیابی که از ۱۷خرداد تابحال داشتیم، آموزش و پرورش از معدود جاهایی است که ضریب حساسیت در جهت اطمینان بخشی به خانواده ها و جامعه در آن بالا بود.
وی اظهار داشت: در روز تنها یک آزمون برگزار می گردد بنابراین دانش آموزان حداقل وسایل را با خود دارند، حوزه ها هم میزبان دانش آموزان چندین مدرسه هستند و بچه ها باید به تدریج به حوزه امتحانی وارد و بیرون بروند و همینطور از سرویسهای تجمیعی جهت رفت و آمد استفاده نشود.
محسن بیگی تصریح کرد: با عنایت به این که وضعیت سال تحصیلی آینده معلوم نیست این نوع بازگشایی ها و اقدامات در مدارس به شکلی مانور عملیاتی است تا اگر سال آینده با موارد خاصی روبرو شدیم چالش کمتری را در این حوزه داشته باشیم.
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش افزود: مدیران مدارس بیشترین دغدغه را برای نگهداری از سلامت دانش آموزان شان دارند بنابراین در ارزیابی هایی که داشتیم مشخص شد بیش از۸۰ درصد از دانش آموزان سفارش های بهداشتی را رعایت می کنند و با مراقبت فردی در مدرسه حضور پیدا می کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی در ارتباط با نحوه شکایت خانواده از مدارسی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، اظهار نمود: در تمامی مدارس مسئول حوزه و مدیر حوزه حضور دارند ازاین رو اگر والدین، دانش آموزان ویا همکاران فرهنگی به موردی برخورد کردند ابتدا باید به مدیر حوزه امتحانی و یا به اداره آموزش و پرورش مناطق گزارش کنند.1399/03/20
20:43:50
5.0 / 5
2211
تگهای خبر: آموزش , آینده , جامعه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس