كمك شهرداری ها برای نوسازی بافت های فرسوده

كمك شهرداری ها برای نوسازی بافت های فرسوده سخنگوی وزارت كشور از كمك ۱۳۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری های سراسر كشور برای نوسازی بافت های فرسوده شهری با اعمال تخفیف عوارض در سال های ۹۷ و ۹۸ اطلاع داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اجرای قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن و آئین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار اظهارکرد: شهرداری های سراسر کشور به منظور اجرای سیاست های تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده در سالهای ۹۷ و ۹۸ مبلغ ۱۳۰۵۸۵ میلیارد ریال در محدوده های مصوب بازآفرینی شهری تخفیف در عوارض اعمال کرده اند.
ایشان در ادامه اضافه کرد: همینطور در اجرای آئین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، شهرداری های دارای محدوده مصوب بازآفرینی شهری در سال ۹۷ جمعاً مبلغ ۴۵۳۳ میلیارد ریال برای اجرای ۲۵۹ پرژه در ۳۳۳ محله هدف و در سال ۹۸ مبلغ ۲۹۴۸ میلیارد ریال برای اجرای ۲۴۳ پروژه در ۲۷۰ محله هدف برای اجرای پروژه های تأمین فضای سبز، تعریض و اصلاح هندسی معابر، جمع آوری و دفع آبهای سطحی و آزادسازی اراضی و سایر خدمات روبنایی اختصاص داده اند.
معاون هماهنگی وزارت کشور خاطرنشان کرد: وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از تمام امکانات قانونی خود در پیشبرد برنامههای دولت در نوسازی بافت فرسوده شهری و تولید مسکن استفاده خوهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سامانی با اشاره به اینکه در بازسازی بافتهای فرسوده به مسائل اجتماعی و فرهنگی هم توجه شده است، اظهار داشت: مردم با استفاده از تسهیلات این طرح میتوانند خانههای مناسبتر و مقاومتر داشته باشند همینطور اجرای این طرح باعث افزایش سرمایه مردم و نو شدن محلات می شود اگر بخش مسکن فعال شود، سایر بخش های اقتصادی هم فعال شده و اشتغال ایجاد می شود.
منبع:

1399/04/07
20:50:59
5.0 / 5
2508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس