در شورای شهر تهران تصویب شد

نصب تابلوهای راهنمای كتابفروشی ها در معابر

نصب تابلوهای راهنمای كتابفروشی ها در معابر اعضای شورای شهر تهران بامداد امروز طرحی را بررسی كردند كه به سبب آن شهرداری موظف است تابلوهای معرفی كتابفروشی ها را در سطح شهر نصب كند.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، بامداد امروز طرح نصب تابلوهای کتابفروشی درمناطق 22 گانه را بررسی کردند و محمدجواد حق شناس بعنوان رئیس کمیسیون فرهنگی شورا در دفاع از این طرح اظهار داشت: متاسفانه در سال های اخیر شاهد کاهش توجه به کتاب و کاهش تیراژ آن بوده ایم به شکلی که تیراژ حدود 10 هزار کتاب به زیر 1000 جلد کاهش یافته است که این اتفاق تلخ و ناگواری است.
وی با اعلان اینکه خیلی از کتابفروشی ها به سبب مشکلات گوناگون مجبور به بستن مغازه های خود شدند، اشاره کرد: لازم است که ما در مدیریت شهری به آنها کمک نماییم و بنا بر این پیشنهاد می شود با نصب تابلوهای راهنما به شهروندان یادآوری شود که در این مکان کتابفروشی وجود دارد و شاید این مسئله سبب شود که شهروندان به حضور در کتابفروشی ها ترغیب شده و چراغ این مشاغل روشن شود.
حق شناس با اعلان اینکه کلیات این طرح در دو کمیسیون فرهنگی و سلامت به تصویب رسیده است و امروز در معرض محک صحن علنی قرار می گیرد، اظهار داشت: از اعضای شورا خواهش می کنم که نگاه مهندسی به حوزه علوم انسانی نداشته باشند و تمام قد از حوزه فرهنگ و کتاب، دفاع و حمایت کنند.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا نهایتا اعضای شورای شهر تهران با 14 رأی موافق با کلیات این طرح موافقت کردند.
در ادامه احمد مسجدجامعی پیشنهاد نمود که نصب تابلو تنها برای کتابفروشی های تکی در سطح محلات باشد و تابلو برای راسته های کتابفروشی نصب نشود که این پیشنهاد به تصویب اعضای شورا رسید.
همین طور سالاری پیشنهاد نمود که در امتداد تبلیغات فرهنگی اطلاعات کتابفروشی ها و کتب به صورت qr کد در فرهنگسراها، ایستگاه های مترو، اتوبوس و... در معرض دید عموم قرار گیرد.1399/04/08
20:56:09
5.0 / 5
2703
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس