نائب رئیس ستاد هماهنگی شورایاری ها:

رای دیوان عدالت اداری نه كسی را محكوم می كند و نه شورایاری های كنونی منحل می شوند

رای دیوان عدالت اداری نه كسی را محكوم می كند و نه شورایاری های كنونی منحل می شوند نایب رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها درباره رای دیوان عدالت اداری در ارتباط با شورایاری ها و ابعاد حقوقی ان اظهار داشت: رای دیوان عدالت اداری نه كسی را محكوم می كند و نه شورایاری های كنونی با این رای منحل می شوند.


سید آرش حسینی میلانی در گفتگو با ایسنا، درباره رای دیوان عدالت اداری در مورد شورایاری ها و روند پیگیری این مورد از جانب شورای شهر تهران اظهار داشت: در گذشته در مورد فرآیند برگزاری انتخابات شورایاری ها ابهاماتی از جانب بعضی از نهادها وجود داشت که با گفت وگویی که انجام می شد، تا حدودی این مساله تخفیف می یافت اما هم اکنون سازمان بازرسی به صورت جدی به دنبال رفع ابهام و مشخص شدن فرایندهای برگزاری انتخابات شورایاری ها است.
وی افزود: مبحث نحوه برگزاری انتخابات شورایاری ها مربوط به روز گذشته و امروز نیست. به همین خاطر، شورای پنجم از آغاز شروع به کار خود کوشیده و می کند از راه شورایعالی استان ها و همینطور مجلس شورای اسلامی ایرادات مربوطه را رفع کند.
نایب رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها با اشاره به آمادگی شورای پنجم برای همکاری با مجلس برای رفع این چالش، اظهارکرد: کمیسیون شوراها و فراکسیون شهری در مجلس برای حل این مساله اعلام آمادگی کردند و با عنایت به آنکه برخی از مسؤلان سابق مجموعه مدیریت شهری، هم اینک در مجلس حضور دارند، امیدواریم فضای سیاستگذاری در این عرصه فراهم گردد.
حسینی میلانی اضافه کرد: با گفتگو باید اجماع و همراهی در مراجع مختلف را فراهم نمود، چونکه فقط نمایندگان مجلس درگیر این مساله نیستند و سطوح دیگری هم در این مورد دخالت دارند و همه این موارد باید به صورت جامع دیده شود.
وی با اشاره به اینکه در مجلس دهم حداقل دو مرتبه نمایندگان تهران تلاش کردند تعیین و تکلیف شورایاری ها را انجام دهند که به هر ترتیب موفق نشدند، خاطرنشان کرد: شورایعالی استان ها پیشنهادی به صورت لایحه در این حوزه آماده کرده که در کمیسیون مربوطه در دولت در دست بررسی می باشد. بر این اساس، هیات وزیران در حال پیگیری گنجاندن شورایاری ها در اصلاحیه لایحه شوراهاست.
این عضو شورای شهر تهران افزود: باید این مسیر هم پیگیری شود تا به نتیجه برسیم. بر همین مبنا نباید مبحث شورایاری ها و انتخابات انجمن های محله ای را خاتمه یافته دانست.
حسینی میلانی با اشاره به اینکه انتخابات محله ای یک برند و اعتبار برای کشور به حساب می آید، تصریح کرد: این مساله در تهران در چهار دوره در مقیاس محله ای انجام شده و دوره اول هم به صورت پایلوت برگزار شده و بطور قطع تجربه ارزشمندی است.
به قول میلانی، کسی در اینکه شورایاری ها سبب افزایش مشارکت محله ای و افزایش نقش آفرینی مردم در مدیریت محلات و شهر تهران می شود، شکی ندارد ولی بحث مجوزهای قانونی مطرح است.

وی با اشاره به اینکه همکاری در اجرای انتخابات شورایاری ها در دوره های مختلف وجود داشته است، اظهار نمود: همواره میان شورای شهر و وزارت کشور برای برگزاری انتخابات شورایاری ها همکاری خوبی در جریان بوده و در دوره اخیر هم میان شورای شهر و وزارت کشور و نهادهای انتظامی و امنیتی همکاری بسیار خوبی برای برگزاری دوره پنجم انتخابات شورایاری ها شکل گرفت.
وی اظهار داشت: وزارت کشور و فرمانداری تهران هم با انتخابات مخالفتی نداشتند و همراه بودند؛ اما سختگیری هایی در مراجع نظارتی بود.
نایب رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها درباره چرایی مخالفت سازمان بازرسی کل کشور با فرآیند برگزاری انتخابات شورایاری ها بیان نمود: دستگاه های نظارتی تاکید داشتند که همه چیز باید بر مبنای مر قانون باشد؛ ما هم از این تطبیق قانونی دفاع می نماییم و امیدواریم در همه حوزه ها مر قانون ملاک عمل باشد.
وی افزود: حال که در بحث مشارکت اجتماعی به این نتیجه رسیده اند که باید قانون کامل رعایت شود، استقبال می نماییم و امیدواریم این مورد را با همراهی نمایندگان مجلس در راه قانونی حل نماییم.
حسینی میلانی در پاسخ به این سؤال که آیا رای دیوان عدالت اداری به لحاظ حقوقی متوجه برگزارکنندگان دوره اخیر شورایاری ها است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: خیر؛ این رای فقط برای شکل برگزاری انتخابات شورایاری ها است. نه این حکم، کسی را محکوم می کند و نه شورایاری های کنونی منحل می شوند؛ بلکه باید زمینه قانونی برگزاری انتخابات شورایاری ها فراهم گردد که باید از الان به فکر آن باشیم و مجوزهای قانونی آنرا دریافت نماییم.1399/04/27
21:01:08
5.0 / 5
2416
تگهای خبر: برند , دستگاه , مجوز , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس