رشد ۱۳ و شش دهم درصدی آمار غرق شدگی در خرداد

رشد ۱۳ و شش دهم درصدی آمار غرق شدگی در خرداد به گزارش ال مور با وجود كاهش ۱۵ درصدی تلفات غرق شدگی در كشور طی سه ماهه نخست سال جاری كه بطور قطع محدود شدن سفرها به دنبال شیوع بیماری كرونا یكی از علت های آن است، متاسفانه در ماه خرداد با افزایش ۱۳.۶ درصدی این آمار مواجه بودیم.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا؛ سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام نمود: رشد آمار غرق شدگی در خرداد ماه باوجود کاهش قابل توجه آن در ماه های فروردین و اردیبهشت، نشان دهنده افزایش سفرها به مناطق تفریحی و شهرهای ساحلی و شنا در رودخانه ها، دریاچه های طبیعی و مصنوعی و دریا با آغاز فصل گرم سال است که علاوه بر افزایش تلفات غرق شدگی، در شرایط انتشار کرونا اقدامی خطرآفرین به حساب می آید.
مرگ ۳۱۲ نفر بر اثر غرق شدگی در سه ماهه نخست سال
در بهار سال جاری ۳۱۲ نفر بر اثر غرق شدگی جان خویش را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۳۶۷ نفر بود، ۱۵ درصد کمتر شده است.
از کل تلفات غرق شدگی سه ماهه نخست سال جاری ۲۵۵ نفر مرد و ۵۷ نفر زن بودند، در این زمان استان های فارس با ۳۴، خوزستان و مازندران هر کدام با ۲۸ و گیلان با ۲۲ فوتی بیشترین آمار مرگ ناشی از غرق شدگی را داشتند.
رودخانه همچنان بیشترین تلفات غرق شدگی را دارند
بر اساس آمارهای سه ماهه نخست سال جاری، بیشترین آمار تلفات غرق شدگی مربوط به رودخانه ها است. در این زمان ۱۲۵ نفر در رودخانه ها جان باخته اند. آمار غرق شدگی در دریا هم در این زمان ۲۹ نفر (۲۳ نفر خارج طرح و شش نفر در محدوده طرح) گزارش شده است.
مطابق آمارها پس از رودخانه ها بیشترین تلفات غرق شدگی به ترتیب مربوط به کانال ها، دریاچه های مصنوعی و سدها هر کدام با ۳۳، استخر کشاورزی با ۳۲، دریا با ۲۹، استخر شنا با ۱۸، دریاچه طبیعی با ۱۴، حوض و حوضچه با شش و چاه با چهار فوتی بوده است. ۱۸ نفر هم در سایر مکان های آبی جان باخته اند.
رشد تلفات در خرداد ماه
در خرداد سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل آمار تلفات غرق شدگی با رشد ۱۳.۶ درصدی مواجه بود. در این ماه ۱۵۹ نفر بر اثر غرق شدگی جان خویش را از دست دادند که ۱۹ نفر بیشتر از خرداد ماه سال قبل است.
سازمان پزشکی قانونی کشور ضمن اخطار در مورد رعایت نکات ایمنی برای شنا کردن در رودخانه ها، کانال ها، دریاچه های طبیعی و مصنوعی و دریا، به هوطنان عزیز سفارش می کند با عنایت به اوج گیری مجدد بیماری کرونا در کشور از انجام هرگونه سفر غیرضروری اجتناب کنند تا با رعایت همگانی پروتکل های بهداشتی، از میزان مبتلایان و هم تلفات ناشی از بیماری کاسته شده و سریع تر به شرایط کنترل و مهار بیماری دست یابیم.
منبع:

1399/05/05
14:25:12
5.0 / 5
1917
تگهای خبر: ایمنی , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس