شناسایی صدها قربانی قاچاق انسان در فنلاند

شناسایی صدها قربانی قاچاق انسان در فنلاند در حالیكه اغلب قربانیان قاچاق انسان در فنلاند خارج از این كشور طعمه شده و در جریان پناهندگی شناسایی می شوند، سرویس مهاجرت این كشور اعلام نموده كه این پدیده به شكل جدی با مهاجران در ارتباط نیست.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سرویس مهاجرت فنلاند حدود ۶۰۰ قربانی قاچاق انسان را که از مقامات فنلاند کمک دریافت می کنند، شمارش کرده است و با احتساب افراد زیر سن قانونی مشکوک به قربانی قاچاق بودن، شمار قربانیان قاچاق انسان در این کشور به ۸۰۰ نفر می رسد.
به قول مقامات فنلاندی، تعداد قربانیان قاچاقی که در سال های اخیر خدمات مشاوره ای از دولت دریافت می کنند، تقریباً سه برابر شده است و خود قربانیان کسانی هستند که برای کمک به مقامات رجوع می کنند. تعداد پرونده های جدید کشف شده مربوط به قاچاق انسان از آغاز سالجاری میلادی (۲۰۲۰) چهار برابر بیشتر از سال قبل (۲۰۱۹) بوده است.
گروه هایی که اغلب توسط برنامه کمک به قربانیان قاچاق انسان در فنلاند کمک رسانی می شوند شامل سومالیایی ها، نیجریه ای ها، افغانستانی ها و عراقی ها هستند. حدود ۲۳ شهروند فنلاندی هم از این سیستم کمک دریافت می کنند.
به قول مقامات مهاجرتی فنلاند، این کشور هم اکنون با افزایش پرونده های قاچاق انسان روبرو شده که تنها به مبحث مهاجران مربوط نیست.
اغلب قربانیان قاچاق انسان در خارج از این کشور طعمه می شوند و در جریان پناهندگی به فنلاند، از راه مصاحبه با پلیس، مقامات مهاجرتی و مقامات مرکز پذیرش شناسایی می شوند.
قاچاق انسان در فنلاند اغلب با مواردی از کار الزامی مرتبط می باشد که مهم ترین آنها در بخش های ساخت و ساز، رستوران و نظافت است. تحقیقات اخیر روزنامه ملی Helsingin Sanomat این کشور نشان داد که بعضی از شرکت های نظافتی فنلاند بی رحمانه از کارگران سوءاستفاده کرده و آنها را مجبور به کار کردن در ساعات طولانی بدون استراحت مناسب یا حقوق کافی می کنند. در زمینه برداشت توت هم چنین اقداماتی صورت گرفته است.
به قول مقامات مهاجرتی فنلاند، مهم ترین خصوصیت های قاچاق انسان هدف قرار دادن افراد صدمه پذیر و قربانیانی است که به قاچاقچیان خود به علل مختلف وابستگی پیدا می کنند.
قربانیان قاچاق انسان بین استعمال کنندگان مواد مخدر و همینطور در زندان های فنلاند شناسایی شده است. آنها افرادی هستند که به شکلی در موقعیت های صدمه پذیر قرار دارند و ازاین رو از بسیاری جهات به سمت قاچاقچیان متمایل می شوند.
با این حال، محکومیت های کمی برای قاچاق انسان در فنلاند اعمال می شود که بخشی از آن به علت اثبات سخت چنین پرونده هایی است. مقامات تاکید دارند که رسیدگی به پرونده های قاچاق انسان روندی طولانی دارد.
با این وجود، حداکثر مجازات برای قاچاق انسان گسترده در فنلاند فقط ۱۰ سال زندان است.
بنا بر گزارش اسپوتنیک، پلیس فنلاند اعلام نموده که در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک واحد جداگانه با محوریت تحقیقات در مورد قاچاق انسان است.
منبع:

1399/05/06
15:10:49
5.0 / 5
2270
تگهای خبر: خدمات , ساخت , شركت , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس