آماده سازی ناصرخسرو برای بازگشایی باب عالی

آماده سازی ناصرخسرو برای بازگشایی باب عالی شهردار منطقه ۱۲ از بازگشایی ورودی «باب عالی» تا آخر شهریورماه اطلاع داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، علی محمد سعادتی در اینباره اظهار داشت: برای آماده سازی بازگشایی ورودی «باب عالی» کاخ موزه جهانی گلستان؛ شهرداری منطقه ۱۲ بازپیرایی و سنگ فرش کردن خیابان ناصرخسرو و ۱۵ خرداد؛ جابجایی برخی تاسیسات شهری؛ تقویت و تکمیل مبلمان شهری و همچنین مرمت ساعت شمس العماره را متعهد شده. همچنین در صورت اتمام شیوع کرونا؛ در حال برنامه ریزی، برای برگزاری رویدادهای فرهنگی در زمانهای اوج مخاطب کاخ گلستان در محوطه جلوخان شمس العماره که در ابتدای خیابان مروی قرار دارد، هستیم.
وی خاطرنشان کرد: باید از فرصت کاخ جهانی گلستان به نفع بافت تاریخی بهره برد و نباید کاخ را مجرد و جزیره ای جدا از بافت تاریخی فرهنگی قلب تهران در نظر گرفت. بازگشایی جبهه شرقی کاخ گلستان که از سالها پیش یکی از درخواست های شهرداری تهران بوده؛ به قول رئیس این کاخ تا آخر تابستان صورت خواهد گرفت و با عنایت به حجم قابل توجه مخاطبان می تواند ارتباط دهنده غرب کاخ یعنی میدان ارک با شرق آن یعنی خیابان ناصرخسرو و کوچه مروی باشد و گردشگران می توانند از جذابیت های تاریخی این محدوده ها هم دیدن کنند.
بنا براعلام سایت شهر، ایشان در ادامه اظهار داشت: اگر کسی به طهران قدیم آشنا نباشد امکان دارد حین بازدید از کاخ گلستان هیچگاه متوجه نشود که بافت تاریخی اطراف این کاخ چطور است و چه پیشینه ای دارد اما با باز شدن در باب عالی این پیوند برقرار می شود. اما با مرمت و بهسازی کوچه مروی؛ اتصال به پامنار هم امکان پذیر شده و همچنین پس از آن دسترسی به گذر صنایع دستی عودلاجان که یکی از قطب های تولید و فروش صنایع دستی منطقه است هم مهیا شده و بدین سان یک مسیر گردشگری پیاده روی، میزبان علاقمندان به طهران قدیم است.
منبع:

1399/05/07
22:13:57
5.0 / 5
2424
تگهای خبر: بهسازی , تولید , سایت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس