رئیس سازمان سنجش خبر داد

تغییر پروتكل های بهداشتی برگزاری كنكور

تغییر پروتكل های بهداشتی برگزاری كنكور به گزارش ال مور رئیس سازمان سنجش آموزش كشور از تغییر پروتكل های بهداشتی آزمون سراسری آگاهی داد و اظهار داشت: بر این اساس از ورزشگاه ها و مصلی ها در برگزاری این آزمون استفاده خواهیم كرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی امروز درحاشیه بازدید از جلسه آزمون کارشناسی ارشد در پاسخ به برخی حواشی برگزاری آزمون دکتری که هفته گذشته برگزار شد، اشاره نمود و اظهار داشت: طبیعتا شرایط سخت برگزاری آزمون استرس همه را بیشتر می کند. اما آنچه که برای سازمان سنجش اصل است این است که مرجع نظارتی در برگزاری آزمون ها نظارت داشته باشد و مشاهده کند عملکرد سازمان سنجش در برگزاری آزمون صحیح بوده است یا نه؟ در آزمون دکتری بنا بر اعلام رسمی وزارت بهداشت که متولی رسمی نظارت بود، بیش از ۵۰۰ تیم در برگزاری این آزمون نظارت کردند و در نهایت اعلام گردید آزمون دکتری با رعایت حداکثری الزامات بهداشتی انجام شد.
ایشان سپس اشاره کرد: ما ادعایی نمی نماییم که در برگزاری آزمون دکتری نمره صد را کسب کردیم؛ اما در این فاصله یک هفته ی یعنی از برگزاری آزمون دکتری تا کارشناسی ارشد ما تمامی نقاط ضعفی که در آزمون دکتری سبب نارضایتی شده بودرا برطرف و سعی کردیم آزمون امروز به بهترین نحو اجرا شود.
وی افزود: تمامی مسئولان شامل نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و غیره کمک می کردند که بتوانیم آزمون را برگزار نماییم که نتیجه آنرا امروز خواهیم دید. چونکه بالاخره ما یک پروژه ملی را انجام می دهیم و انتظار داریم همه دستگاه ها و حوزه های مختلف در برگزاری هر چه بهتر آن کمک کنند.
رئیس سنجش آموزش کشور درباب تمهیدات و پروتکل های بهداشتی آزمون سراسری نیز اشاره کرد: پروتکل های بهداشتی برگزاری کنکور کمی متفاوت از آزمون کارشناسی ارشد و دکتری است و در بعضی جاها اجرای این پروتکل ها راحت و در بعضی جاها نیز کمی دشوار است.
وی اشاره کرد: در واقع کارشناسی ارشد در ۸۰ شهر کشور برگزار می شود؛ اما کنکور در ۴۰۰ شهر کشور انجام خواهد شد. بدین سبب موارد مسافرت بطور کلی در برگزاری آزمون دو هفته آینده کمتر است، اما تعداد داوطلبان آزمون سراسری و حوزه های برگزاری این آزمون زیاد است و این طبیعتا کار را کمی دشوار می کند.
دکتر خدایی همین طور افزود: رفتار داوطلبان کنکور با رفتار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد طبیعتا کمی متفاوت است، پس کلیه ساز و کارهایی که ما پیگیری می نماییم که یک آزمونی بدون مشکل را برگزار نماییم، اجرایی خواهیم کرد. اما پروتکل های برگزاری کنکور تغییر کرده است، بر این اساس فاصله صندلی های این آزمون به دو متر افزایش یافته و ما اهتمام خواهیم کرد از فضاهای بزرگ در برگزاری این آزمون استفاده نمائیم و دراین زمینه نیز حوزه های مختلفی به ما کمک می کنند، بخصوص از مصلی هاو ورزشگاه ها در برگزاری این آزمون استفاده خواهیم کرد.
دکتر خدایی اشاره کرد: ما در بحث استفاده از مصلی ها و ورزشگاه هایی که فضاهای باز و استانداردی دارند، استفاده خواهیم کرد و به تمامی داوطلبان کنکور پک بهداشتی داده می شود ضمن این که مساله ای که برای ما در برگزاری این آزمون مهم می باشد، بحث خانواده ها در خارج از حوزه است؛ ما نگرانی از حضور داوطلبان در داخل حوزه ها نداریم و نگرانی ما تجمع خانواده ها در بیرون از حوزه است؛ به همین جهت از همکاران بسیج در این عرصه استفاده خواهیم کرد تا الزامات بهداشتی را در تمامی حوزه های آزمون سراسری رعایت نماییم.
وی اشاره کرد: ما بیش از ۱۱۵ هزار نفر در برگزاری آزمون سراسری عوامل اجرایی داریم و برمبنای تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا این آزمون در موعد مقرر برگزار می شود.
دکتر خدایی تشکیک در مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را یکی از حواشی برگزاری آزمون های اخیر دانست و اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید می کنند مصوبات این ستاد رعایت شود و تمامی دستگاه ها نیز از این مصوبات پیروی می کنند و سازمان سنجش نیز از مصوبات این ستاد پیروی خواهدنمود.
منبع:

1399/05/16
22:53:37
5.0 / 5
1919
تگهای خبر: آموزش , آینده , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس