استاندار تهران:

فكر نمی كردم تهران این حجم از عقب ماندگی در توسعه را داشته باشد

فكر نمی كردم تهران این حجم از عقب ماندگی در توسعه را داشته باشد به گزارش ال مور استاندار تهران با اشاره به رشد سالانه بین ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران و عدم تأمین زیرساخت ها متناسب با این جمعیت از مطالبه گری مدیران جهت رفع مشكلات، اظهار داشت: فكر نمی كردم تهران این حجم از عقب ماندگی در توسعه را داشته باشد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در نشست مشترک با رئیس و اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با اشاره به مشکلات استان تهران اظهار داشت: سابقه چند دوره حضور در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون بهداشت و درمان را دارم، اما هیچ وقت تصور نمی کردم استان تهران این حجم از نارسایی ها و کمبودها را بخصوص در بخش بهداشت و درمان و همینطور در ابعاد مختلف توسعه داشته باشد.
وی ادامه داد: سالانه بین ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می شود، اما متناسب با این حجم از جمعیت، زیرساخت ایجاد نمی گردد که این امر مشکلات زیادی را بر استان بار می کند. استان تهران در همه ابعاد توسعه ای شامل حمل و نقل عمومی و ریلی، محیط زیست، فضاهای آموزشی، سرانه های ورزشی و رفاهی با نارسایی های اساسی مواجه می باشد و البته روند مطالبه گری در مدیران استان تهران شروع شده است.
وی افزود: ۲۳ درصد از جمعیت حاشیه نشین ساکن در بافت های ناکارآمد شهری کشور در استان تهران سکونت دارند. ۸۷ هزار میلیارد تومان معادل ۵۳ درصد درآمدهای مالیاتی کشور از استان تهران تأمین می شود، اما متاسفانه بودجه عمرانی متناسب با جمعیت و ظرفیت های استان تخصیص نمی یابد.
منبع:

1399/05/26
14:26:10
5.0 / 5
1623
تگهای خبر: آموزش , بودجه , توسعه , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس