وزیر آموزش و پرورش:

استخدام نیرو و محتوای آموزشی مهدكودك ها برپایه قوانین و استانداردهای آموزش و پرورش است

استخدام نیرو و محتوای آموزشی مهدكودك ها برپایه قوانین و استانداردهای آموزش و پرورش است به قول وزیر آموزش و پرورش، بكارگیری كاركنان مهدكودك ها بر مبنای قانون گزینش معلمان و كاركنان آموزش وپرورش امكان پذیر است و استانداردهای آموزش محتوای آموزشی مهدكودك، توسط وزارت آموزش وپرورش تهیه و برای اجرا در مهدكودك ها به سازمان بهزیستی ابلاغ می شود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در جلسه بررسی وضعیت مهد کودک ها و پیش دبستانی ها به ریاست دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و در محل دبیرخانه شورا برگزار شد، با اشاره به آئین نامه اجرایی تبصره (2) ماده (2) قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی مصوب اردیبهشت ماه 99 اظهار داشت: طبق این آئین نامه مسئولیت و صدور مجوز مهدکودک ها بر عهده سازمان بهزیستی قرارگرفته است و صدور مجوز تأسیس پیش دبستانی هم بر عهده وزارت آموزش وپرورش است.
وی به تعیین شاخصهای آموزشی و پرورشی در این آئین نامه اشاره نمود و افزود: بر طبق این آئین نامه نظارت بر مهدکودک ها از حیث رعایت شاخصهای آموزشی و پرورشی و محتوای آموزشی بر عهده وزارت آموزش وپرورش است.
حاجی میرزایی تاکید کرد: طبق این آئین نامه مقرر شده است که محتوای آموزشی توسط وزارت آموزش و پرورش ظرف شش ماه از تاریخ تصویب آئین نامه تهیه و بعد از تصویب شورایعالی آموزش وپرورش به سازمان بهزیستی برای اجرا ابلاغ شود.
وزیر آموزش وپرورش به ماده 8 و 9 این آئین نامه اشاره نمود و اظهار داشت: بر این اساس به کارگیری کارکنان مهدکودک ها بر مبنای قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش وپرورش امکان پذیر است و همینطور استانداردهای آموزش محتوای آموزشی به مؤسسان و کارکنان مهدکودک، توسط وزارت آموزش وپرورش تهیه و برای اجرا در مهدکودک ها به سازمان بهزیستی ابلاغ می شود.

گروه سنی 4 تا 6 سالگی بعنوان دوره پیش دبستانی و پیش از 4 سالگی دوره مهدکودک تعیین شود

به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش وپرورش هم در این نشست، اظهار داشت: در تدوین آئین نامه اجرایی تبصره (2) ماده (2) قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی به مصوبه جلسه 422 شورایعالی انقلاب فرهنگی در خصوص اینکه کلیه مسائل آموزش پیش دبستانی در شورایعالی آموزش وپرورش باید مطرح شود، استناد شده است.
وی افزود: همینطور در مصوبه 699 شورایعالی آموزش وپرورش تاکید شده است که بر مبنای مصوبه 422 شورایعالی انقلاب فرهنگی، مرجع صدور مجوز تأسیس، فعالیت و انحلال کلیه مراکز پیش دبستانی در کشور، وزارت آموزش وپرورش است.
به گزارش مرکز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی بابیان اینکه اختلاف نظری در تعریف گروه سنی مهدکودک و پیش دبستانی بین وزارت آموزش وپرورش و سازمان بهزیستی وجود داشت، اضافه کرد: پیشنهاد وزارت آموزش وپرورش این است که گروه سنی 4 تا 6 سالگی بعنوان دوره پیش دبستانی و پیش از 4 سالگی دوره مهدکودک تعیین شود.
منبع:

1399/06/06
14:41:56
5.0 / 5
1841
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , مجوز , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس