معاون قضایی رییس كل دادگستری كردستان:

قانون كاهش مجازات حبس باید با دقت و صحت اجرا شود

قانون كاهش مجازات حبس باید با دقت و صحت اجرا شود كردستان معاون قضایی رئیس كل و سرپرست معاونت منابع انسانی دادگستری استان كردستان بر مبارزه جدی با جرایم خشن و مجرمان حرفه ای تصریح كرد و اظهار داشت: قانون كاهش مجازات حبس باید با دقت و صحت اجرا شود.


در مراسمی با حضور رئیس حفاظت و اطلاعات، معاون قضایی رئیس کل و سرپرست معاونت منابع انسانی دادگستری استان کردستان، امام جمعه، فرماندار و تعدادی از مسؤلان نظامی و انتظامی شهرستان قروه، رئیس دادگستری و سرپرست جدید دادسرای این شهرستان عرضه شدند.
یزدان فلاحی در این مراسم ضمن تسلیت شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) بیان نمود: هدف اصلی قیام امام حسین(ع) احیای ارزشهای اسلامی و اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بود.
فلاحی ضمن اشاره به مبارزه جدی با فساد در درون و بیرون از قوه قضاییه اظهار نمود: پشتیبانی از مدیران پاکدست از اولویت های مهم دستگاه قضایی است و خوشبختانه در استان کردستان اکثریت مدیران ادارات از این قشر هستند.
وی بر نظارت جدی بر اجرای صحیح احکام در حوزه اراضی ملی و دولتی و چاه های غیر مجاز تصریح کرد و اضافه کرد: روسای ادارات باید با معرفی نمایندگان حقوقی متخصص و متعهد در جهت حفظ حقوق بیت المال تلاش کنند.
ایشان بر مبارزه جدی با جرایم خشن و مجرمان حرفه ای تصریح کرد و اظهار داشت: قانون کاهش مجازات حبس باید با دقت و صحت اجرا شود.
وی بیان نمود: به نقل از مدیران قضایی دادگستری قروه در چند ماه گذشته بیشتر از 500 پرونده معوقه دادگستری قروه مختومه شده اند و خوشبختانه متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در شهرستان قروه به کمتر از یک ماه رسیده است که این مساله سبب رضایتمندی مردم شده و امیدواریم با تلاش قضات و کارکنان این شهرستان حجم زیادی از پرونده های معوق این شهرستان مختومه شوند.
وی با اشاره به کمبود کادر قضایی و اداری در دادگستری قروه اظهار داشت: همکاران خدوم قضایی و اداری دادگستری قروه با کمتر از 50 درصد از چارت قضایی و اداری مشغول به فعالیت هستند که واقعا سبب شده تا زحمات مضاعفی را تحمل کنند.
فلاحی در بخش دیگری از سخنان خود بر استفاده از ظرفیت نخبگان و سازمانهای مردم نهاد اشاره نمود و اضافه کرد: استفاده از ظرفیت دفاتر پشتیبانی از حقوق ایثارگران و واحدهای ارشاد و معاضدت قضایی در جهت حل مشکلات مردم ضروریست.
همینطور در ابتدای این مراسم حمیدرضا ملکی رئیس سابق دادگستری قروه اظهار نمود: در 5 ماهه اول سال 1399 بیشتر از 15 هزار پرونده به دادگستری قروه وارد شده که خوشبختانه 90درصد آنها مختومه شده اند.
در انتها این مراسم حکم انتصاب سید جلال حاجی نصیری بعنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان قروه و سید مهدی سجادی بعنوان سرپرست جدید دادسرای این شهرستان از سوی ریاست قوه قضاییه ابلاغ شد.1399/06/11
22:46:43
5.0 / 5
1598
تگهای خبر: جامعه , دستگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس