پیشرفت 35 درصدی پروژه پیاده راه سازی خیابان امیركبیر اراك

پیشرفت 35 درصدی پروژه پیاده راه سازی خیابان امیركبیر اراك به گزارش ال مور مركزی مدیر نظارت و كنترل شهرداری اراك اظهار داشت: پروژه پیاده راه سازی خیابان امیركبیر ۳۵ درصد پیشرفت داشته است و در گام دوم بزودی پیاده راه سازی خیابان محسنی شروع می شود.


مهدی بنیادی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه پروژه خیابان امیرکبیر مطابق طرح مصوب پیاده راه سازی مرکز شهر در کنار مجموعه تاریخی و بزرگ بازار اراک تعریف شده است، اظهار نمود: در جهت مطالبات گسترده مردمی و کاهش ترافیک و از طرفی برای کمک به افزایش شور و نشاط اجتماعی و کاهش تمرکززدایی از مرکز شهر پیاده راه سازی مرکز شهر در دستور کار شهرداری قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: پروژه پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر، برخی از معابر سواره رو این منطقه را با تغییر در بدنه فعلی به پیاده راه تبدیل نموده و در کنار آن شاهد اجرای مبلمان شهری و حذف و اصلاح بخشی از عوارض بصری و فیزیکی خواهیم بود که در این راستا به تازگی دو پل هوایی که در مجاورت بازار اراک بود توسط شهرداری جمع آوری شد.
بنیادی با تاکید بر اینکه پیاده راه یکی از نیازهای مغفول مانده شهر اراک است که در ماه های اخیر شاهد اهتمام شهرداری اراک در اجرای این پروژه هستیم، اضافه کرد: اواسط مردادماه ۹۹ کار اجرای پروژه پیاده راه سازی در اراک از خیابان امیرکبیر شروع شده است که بعد از تکمیل فاز نخست، خیابان محسنی در فاز دوم، پیاده راه می شود.
وی بیان نمود: فاز اول پروژه پیاده راه سازی در اراک در خیابان امیرکبیر شامل کف سازی و اجرای پیاده راه، سنگ فرش و حصار کشی کارگاه، اصلاح کانال انتقال آب های سطحی و قنوات بوده که تابحال عملیات اجرای کامل زیرسازی و نصب بخشی از سنگ فرش و همینطور کانال انتقال آب های سطحی انجام شده است.
بنیادی با اشاره به اینکه در پروژه مذکور کیفیت مصالح و سرعت اجرای کار همزمان مورد تاکید است، اضافه کرد: با بررسی های مختلف بهترین نوع متریال و سنگفرش با عنایت به اقلیم شهر اراک تهیه و در محل اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه رقم قرارداد پروژه ۱۶ میلیارد ریال است که توسط پیمانکار در حال انجام می باشد، اظهار نمود: علاوه بر این رقم ۴۰ میلیارد ریال توسط شهرداری هم برای بعضی از امور هزینه خواهد شد، تابحال ۱۰ درصد حجم پروژه پیاده راه سازی اراک و حدود ۳۵ درصد کار خیابان امیر کبیر انجام شده است که اگر مشکلی وجود نداشته باشد کار این خیابان تا آخر مهرماه تمام می شود و فاز دوم پیاده راه شدن، در خیابان محسنی اجرای می شود.
مدیر نظارت و کنترل شهرداری اراک با اشاره به اینکه از هفته آینده عملیات پیاده راه سازی خیابان محسنی آغاز خواهد شد، اظهار داشت: با عنایت به حجم تردد در خیابان محسنی، در صدد بررسی طرح ترافیکی این منطقه از شهر اراک هستیم تا با بستن آن، کمترین مشکل ترافیکی و ترددی را داشته باشیم.
بنیادی به جهت تسریع در اجرای پروژه ها خواهان همکاری همه دستگاهای خدمات رسان همچون آب، برق، گاز و مخابرات شد.
منبع:

1399/06/19
23:36:30
5.0 / 5
1575
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس