رییس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت برگزاری محافل ادبی در خانه موزه سیمین و جلال

ضرورت برگزاری محافل ادبی در خانه موزه سیمین و جلال رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت بهره برداری هنری و ادبی از خانه موزه سیمین و جلال تاكید نمود.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، محمدجواد حق شناس بامداد امروز در مراسم یادبود جلال آل احمد که در خانه موزه سیمین و جلال برگزار شد، اظهار داشت: این خانه سالیان سال میزبان شاعران، ادیبان و نویسندگان بزرگ بوده و حالا چندسالی است که حال این خانه و این محله به واسطه ایجاد خانه موزه سیمین و جلال خوبتر شده است.

وی با اشاره به اینکه شکل گیری خانه موزه مهم می باشد، اما کافی نیست چونکه زمانی این خانه موزه می تواند به اوج بالندگی برسد که هر هفته میزبان یک اتفاق ادبی در کشور باشد، اظهار داشت: به خودم و همکارانم نقد دارم که این خانه نباید دو روز در سال یعنی روز تولد و مرگ سیمین و جلال میزبان مردم باشد و خیلی خوب می شود که روزهایی در هفته را به مناسبت های فرهنگی اختصاص دهیم تا اساتید بتوانند زیر سایه سیمین و جلال در خدمت نسل آینده کشور باشند.

حق شناس افزود: هیچ سرمایه معنوی برای هر کشور بزرگتر از ادبیات شان نیست و متاسفانه ما نه قدر شاعران نه نویسندگان و نه بزرگان پژوهش را می دانیم، در حالیکه اگر این افراد نبودند حتی در گویش و بیان واژه ها لنگ می ماندیم و تا کی می توان نسبت به این حوزه ها و بزرگان بی توجهی کرد و انتظار داشت جوانان مان زبان و ادبیات فارسی را انتخاب کنند در حالیکه حالا جوانان مانده از رشته های دیگر، به ادبیات گرایش می یابند.
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در این مراسم که با حضور برخی از تهران پژوهان برگزار شد، دوستان جلال آل احمد به بیان خاطراتی از شخصیت وی پرداختند.

منبع:

1399/06/21
18:38:49
5.0 / 5
1812
تگهای خبر: آینده , جوانان , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس