نمایندە ولی فقیە در استان كردستان:

مجاهدت فرهنگی در عرصه فرهنگ نیاز امروز جامعه است

مجاهدت فرهنگی در عرصه فرهنگ نیاز امروز جامعه است به گزارش ال مور كردستان نمایندە ولی فقیە استان كردستان، اظهار داشت: جامعه امروز احتیاج به مجاهدت فرهنگی در همه عرصه های فرهنگ، هنر، رسانه و بخصوص امور قرآنی دارد.


حجت الاسلام حاج شیخ عبدالرضا پورذهبی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و هیات همراه ایشان اظهار نمود: جامعه امروز احتیاج به مجاهدت فرهنگی در همه عرصه های فرهنگ، هنر، رسانه و بخصوص امور قرآنی دارد.
وی اضافه کرد: دستگاه های فرهنگی استان با هم افزایی و هم گرایی قادر به رفع مشکلات حوزه فرهنگ خواهند بود.
نماینده ولی فقیه در استان در مورد دستگاه های متولی فرهنگ و هنر و رسانه و امور قرآنی عنوان کرد: شش دستگاه اصلی فرهنگی سطح استان همچون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صداوسیمای مرکز کردستان، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد رهبری در دانشگاه های استان و دفتر نماینده ولی فقیه با هم افزایی و تشکیل جلسات کاری و عملیاتی قادر به حل مشکلات حوزه فرهنگ و امور قرآنی خواهند بود.
حجت الاسلام پورذهبی در مورد فعالیتهای عمده فرهنگی و قرآنی بیان داشت: در استان فرهنگی کردستان با نشر فرهنگ و معارف قرآن علیرغم این همه قاریان برجسته و دارای الحان خوش استان می تواند بخشی از مشکلات حوزه فرهنگ را حل و فصل کرد.
نماینده ولی فقیه در استان در مورد جبران خسارت ها و ضرر و زیانی های حوزه فرهنگ و هنر در روزهای انتشار کرونا اظهار داشت: نیاز هست هنرمندان و کسب وکارهای حوزه فرهنگ که در روزهای شیوع کرونا خسارت دیده اند شناسایی و جبران خسارت شود.
وی در مورد جلسات و مصوبات شورای فرهنگ عمومی استان کردستان اینچنین تصریح کرد: خروجی جلسات شورای فرهنگ عمومی باید ملموس باشد و در نشر قرآن و حدیث و نهج البلاغه و همینطور رفع مشکلات کانون های فرهنگی و هنری مساجد سطح استان موثر واقع شود.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان کردستان خاطرنشان کرد: سالن اجتماعات شهرستان سقز بعنوان دومین شهر بزرگ استان و تنها سالن اجتماعات این شهر را مرمت و بازسازی کنید درصورت احتیاج به تأمین اعتبار در شورای فرهنگ عمومی مطرح گردد.
منبع:

1399/07/02
11:56:44
5.0 / 5
1546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس