رایزنی شهرداری تهران و اتاق بازرگانی برای پذیرش مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی

رایزنی شهرداری تهران و اتاق بازرگانی برای پذیرش مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از رایزنی شهرداری تهران و اتاق بازرگانی برای بهره گیری از مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی اطلاع داد.


سید مالک حسینی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه اخیرا با همکاری سازمان های مردم نهاد و یکی از پیمانکاران شهرداری در جهت ایفای نقش مسئولیت پذیری اجتماعی، انجام آزمایش تست کرونا از کودکان کار را در دستور کار قرار داده ایم، اظهار داشت: مسئولیت اجتماعی بنگاه ها و شرکت ها یکی از عوامل توسعه انجام کارهای خدماتی و حمایتی برای اقشار کم برخوردار در شهر تهران است که متاسفانه در سالهای اخیر مورد غفلت قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه بر مبنای مصوبه شورای شهر تهران، دبیرخانه مسئولیت اجتماعی شهر تهران در سازمان خدمات اجتماعی قرار دارد، اضافه کرد: به همین علت سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران بر روی مبحث مسئولیت اجتماعی پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری متمرکز شده و به تازگی هم با کمک پیمانکاران توانست نسبت به احیای مجدد پایگاه خدمات اجتماعی در پایانه غرب برای شناسایی صدمه ها در بدو ورود به تهران اقدام نماید.
حسینی با تاکید بر اینکه هم اکنون در تلاش هستیم تا در سطح مناطق و سازمان های شهرداری تهران، نسبت به شناساندن موضوعات و زمینه هایی که امکان جذب منابع دارند و حساس سازی نسبت به ایفای نقش مسئولیت اجتماعی از جانب پیمانکاران اقدام نماییم، افزود: از طرفی شهرداری تهران در تفاهم نامه ای که با اتاق بازرگانی تهران امضا خواهد نمود تلاش دارد نسبت به بهره گیری از ظرفیت مسئولیت اجتماعی شرکت های بزرگ اقتصادی اقدام نماید.
به قول وی، مقرر است در فاز اول از 500 شرکت برتر، حدود 100 شرکت مشخص و شهرداری تهران در جهت عرضه خدمات حمایتی و اجتماعی بهتر به شهروندان با این شرکت ها و بنگاه ها وارد مذاکره شود که این مورد در صورت تحقق بخشی از اهداف تعیین شده نیز، دستاورد بزرگی است.
وی ادامه داد: بخشی از خدماتی که شهرداری تهران به افراد صدمه دیده و در معرض صدمه عرضه می دهد فراتر از مسئولیت و حدود قانونی تعیین شده است که می توانیم از این پس با کمک شرکتهای بزرگ اقتصادی فرایند کمک به افراد صدمه پذیر را سرعت ببخشیم.
حسینی با اشاره به اینکه شهرداری تهران می تواند در بعضی حوزه های اجتماعی همچون کمک به کودکان کار، زیرساخت ها را فراهم آورد، اظهار داشت: از این پس می توان با کمک پیمانکاران شهرداری و شرکت های بزرگ اقتصادی گام موثری در جهت کمک به صدمه دیدگان شهر تهران برداریم.
او در آخر با اشاره به مصوبه اخیر شورای اسلامی شهر تهران در مورد مکلف کردن شهرداری به عرضه لایحه برای دائمی شدن دبیرخانه مسولیت اجتماعی اظهار داشت: خوشبختانه شورای شهر به خوبی اهمیت و نقش ایفای مسولیت اجتماعی شرکت ها در توسعه خدمات به شهروندان را می داند و با نگاه افزایش ظرفیت های موجود و دائمی شدن مصوبه قبلی که اعتبار ۵ ساله داشت، از شهرداری خواسته لایحه جدیدی عرضه کند که این لایحه حالا با رفع خلاء ها و نقصها مصوبه سابق، آماده شده و بزودی به شورا ارسال خواهد شد.
منبع:

1399/07/04
12:42:38
5.0 / 5
1350
تگهای خبر: توسعه , خدمات , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس