ضرورت اختصاص بودجه به پروژه های محلی پایتخت

ضرورت اختصاص بودجه به پروژه های محلی پایتخت رئیس كمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران بر اختصاص بودجه به پروژه های محلی تاكیدكرد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در تذکر قبل از دستور خود در جلسه بامداد امروز شورای شهر ضمن تقدیر از عملیات سازمان آتش نشانی تهران در مهار حریق شرکت لبنیات میهن اظهار داشت: متاسفانه، عدم تحقق کامل منابع بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران به سبب اثرات ناشی از شیوع کرونا، تشدید تحریم های ظالمانه مقابل ملت ایران و رکود تورمی حاکم بر اقتصاد کشور، زمینه کند شدن روند اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی را در سطح شهر تهران فراهم آورده است.

وی با اعلان اینکه در این شرایط، مدیریت موثر و بهینه نقدینگی و پرهیز از هزینه های زاید جاری و روزمره می تواند راهگشا باشد، اظهار داشت: خوشبختانه در جریان بررسی و تصویب بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران در شورا با درک درست از چالش های احتمالی در راه تامین منابع بودجه، با پیش بینی جزء ۴ بند" پ" تبصره ۲ بودجه راهکاری اندیشیده شد تا«هرگونه پرداخت نقدینگی یا منابع غیرنقد و کلیه پرداخت ها بابت ردیف های اعتبارات هزینه ای، تملک دارایی های سرمایه ای و تملک دارایی های مالی فقط به تفکیک ردیف های بودجه مصوب» انجام گیرد.

عضو شورای شهر تهران افزود: البته مهم اجرای این حکم و جهت بخشی به نقدینگی در راه پشتیبانی پروژه ها است. اگر بنا باشد اداره کل خزانه داری، تامین و توزیع نقدینگی را بدون توجه به این حکم شورا انجام دهد، در بر همان پاشنه ای خواهد چرخید که در دوره مدیریت پیشین چرخیده است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اعلان اینکه در این شرایط که شورایاران و شهروندان تهرانی، انتظار به حق اجرای هر چه سریع تر پروژه های توسعه محلی را دارند، اضافه کرد: باید نقدینگی و منابع غیر نقد برای پشتیبانی از اجرای این پروژه ها به تفکیک ردیف و محل مصرف مشخص به مناطق و سازمانهای متولی تخصیص پیدا کند تا چرخ پروژه ها به حرکت درآید و مدیران اجرایی امکان جابجایی و هزینه نقدینگی اختصاص یافته را در محلی دیگری پیدا نکنند.

وی با اعلان اینکه به همین دلیل با استناد به بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره « ضرورت توجه به اجرای جزء" ۴" بند "پ" تبصره ۲ بودجه سال ۱۳۹۹ و تخصیص نقدینگی به پروژه های توسعه محلی » به شهرداری تهران تذکر می دهم، اظهار داشت: انتظار دارم با بهره گیری از ظرفیت های موجود در بودجه سال ۱۳۹۹ خصوصاً اعتبارات مربوط در بخش پروژه های توسعه محلی و تخصیص نقدینگی به این ردیف ها در اسرع وقت زمینه کوشش برای تهران در سطح محلات فراهم گردد.
1399/07/06
15:00:08
5.0 / 5
1324
تگهای خبر: بودجه , توسعه , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس