رحمانی فضلی:

اولویت اول وزارت كشور امنیت داخلی است

اولویت اول وزارت كشور امنیت داخلی است وزیر كشور اظهار داشت: در حوزه سیاسی در شرایط كنونی اولویت ما حفظ وحدت و انسجام، امیدبخشی به مردم و تقویت روحیه مشاركت جویانه در مردم است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه نشست سراسری استانداران سراسر کشور اظهار داشت: در جلسه امروز استانداران باتوجه به کمیته های تخصصی که تشکیل شده بود در حوزه های امنیتی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ضعف ها، قوت ها و موفقیت ها و عدم توفیق ها و دلیلهای آنرا گزارش دادند و متناسب با آنها تصمیماتی ستاندن شد.
وی اضافه کرد: در جلسه امروز همین طور تحلیل جامعی از شرایط کشور و اولویت ها ارائه و درباره فضای پیش روی کشور در حوزه های مختلف توضیحاتی داده شد.
وزیر کشور اشاره کرد: در فضای پیش رو اولویت اول وزارت کشور امنیت داخلی است و در جلسه امروز تاکید شد که همه مسائل در رابطه با امنیت داخلی رصد مستمر شود و پیش بینی ها و پیشگیری های لازم در این خصوص صورت گیرد. همین طور مقرر شد شوراهای تامین فعال تر از گذشته باشند و تصمیم گیری ها به روز صورت گیرد و هر کدام از موضوعاتی که بعد ملی پیدا می کند، بلافاصله باید به شورای امنیت کشور ارجاع شود تا درباره آن تصمیم گیری نماییم.
رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه طبق گزارش های استانداران به لطف خدا هیچ موضوع امنیتی نگران کننده در هیچ نقطه ای وجود نداشته و با زحمات دوستان نخواهیم داشت، اظهار داشت: در حوزه اقتصادی طبق گزارش های استانداران، باتوجه به عملیاتی بودن فعالیتها در سطح استانها و اشراف اطلاعاتی کامل از مسایل استانداران کماکان معتقدند می توانند با واگذاری بیشتر مسئولیت به استانداران موفق تر عمل کنند.
وی افزود: تبیین شد که روی نظام توزیع و نظارت و رفع موانع تولید و همکاری با همه واحد های اقتصادی خصوصاً بانکها کار بیشتری شود تا در شرایطی کنونی که اولویت ما معیشت و وفور کالا برای مردم و فعالیت و تولید صنایع و کارخانجات و جلوگیری از بیماری است بتوانیم کار را پیش ببریم.
وزیر کشور اظهار داشت: در حوزه سیاسی در شرایط کنونی اولویت ما حفظ وحدت و انسجام، امیدبخشی به مردم و تقویت روحیه مشارکت جویانه در مردم است. در راه برگزاری انتخابات سال ۱۴۰۰ هستیم و همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات های شوراهای شهر و همین طور میان دوره ای خبرگان رهبری و مجلس را نیز داریم اما به سبب اینکه انتخابات ریاست جمهوری بعد ملی دارد، در اصل قرار دارد.
رحمانی فضلی اضافه کرد: دوستان به سبب نوع قضاوت ها و داوری ها و نیز برخی رقابت های ستیزه جویانه که در بعضی جاها وجود داشته نگرانی هایی از الان در این عرصه دارند و اعلام نمودند که فضا باید مدیریت شود؛ در سطح ملی نیز ما پیگیر هستیم تا بستر انتخابات سالم و قانونی توام با امنیت را داشته باشیم.
وی اظهار داشت: همین طور در موضوع های اجتماعی گزارشی درباره لطمه های اجتماعی ارائه شد و ما هفته قبل یک گزارش جامعی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کردیم و اعضا تقاضا کردند ما یک جلسه دیگر در شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشته باشیم و گزارش را کامل نماییم.
رحمانی فضلی در آخر اظهار نمود: امیدواریم با لطف خدا و وحدت و هماهنگی و تلاش بیشتر در شرایطی که واقعاً برای مردم دشوار است و از سویی با کرونا مواجهند و نگرانی ها و لطمه هایی که درباره آن دارند و از طرف دیگر هم با تحریم ها مواجهیم و افزایش قیمت ها و بی ثباتی در بازار است و مردم ما دشمن خودرا می شناسند و مقاومت را در پیش گرفتند، ما بعنوان مسئولین باید کمک نماییم تا شرایط را سهل تر نماییم و با تصمیمات غلط و با برخی اظهارنظرهای ناروا شرایط را برای مردم سخت نکنیم.1399/07/07
14:10:53
5.0 / 5
1586
تگهای خبر: تولید , فرهنگ , مد , وزارت كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس