شیوع كروناویروس و تشدید مشكلات سلامت روان در جهان

شیوع كروناویروس و تشدید مشكلات سلامت روان در جهان شیوع كروناویروس در جهان و محدودیتهای ناشی از آن زندگی روزمره افراد را تحت تأثیر قرار داده كه در این شرایط تشدید مشكلات مربوط به سلامت روان دور از انتظار نیست.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، همه گیری بیماری کووید-19 باعث فوت بیشتر از یک میلیون نفر در سرتاسر جهان شده است. با شیوع این بیماری خیلی از مراسمات و تجمعات ممنوع شده، تردد افراد با محدودیتهایی روبرو شده و به صورت کلی زندگی عادی مختل شده است. در این شرایط تجربه افراد در نقاط مختلف جهان از درگیر شدن با مشکلات سلامت روان مبحث عجیبی نخواهد بود.
نتایج مطالعه انجام شده در انگلیس که با مشارکت 5000 نفر بوده نشان داده است یک پنجم از این افراد نگرانیهایی در مورد سلامت روان داشته اند.
همینطور در تحقیق انجام گرفته توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) در 130 کشور جهان مشخص شد درحالیکه احتیاج به دریافت مراقبتهای سلامت روان روند افزایشی پیدا کرده دسترسی به این خدمات در 93 درصد از این کشورها مختل شده است.
به گزارش ال مور به نقل از مدیکال دیلی، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت لازم است بودجه اختصاص یافته به این مورد اهمیت پیدا کند چون که تاثیرات بیماری کووید-19 بر دسترسی به خدمات سلامت روان فاجعه بار است.
منبع:

1399/07/17
13:38:45
5.0 / 5
1243
تگهای خبر: بودجه , خدمات , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس