با اشاره به ریزش ساختمان در خیابان ابوذر تهران

شاكری: برای گودبرداری های ساختمانی خلاء قانونی وجود دارد

شاكری: برای گودبرداری های ساختمانی خلاء قانونی وجود دارد یك عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح كرد كه در قضیه گودبرداری های ساختمانی متاسفانه خلاء قانونی وجود داشته و پس از اخطار سازمان آتش نشانی در صورت بی توجهی مالك، هیچ فرد و سازمانی مسئول ایمن سازی گود نیست.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، اقبال شاکری با انتشار کلیپی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام بیان نمود:
«در پی دریافت خبری از نیروهای خدوم آتش نشانی آگاه شدم در منطقه ۱۷ تهران در بلوار ابوذر یک گودبرداری که مربوط به طرح ساخت یک درمانگاه بوده ریزش کرده و منجر به فروریزش ساختمان های اطراف و فوت حداقل دونفر شده است. این پروژه که مربوط به یک درمانگاه است از برج ۹ سال ۹۸ اخطار دریافت کرده بود اما متاسفانه تا حالا هیچ اقدامی صورت نگرفته بود. باید بررسی شود چرا جلوی اجرای پروژه گرفته نشده است و معلوم شود آیا نیروهای نظام مهندسی کوتاهی کردند یا عوامل شهرداری؟ باید جلوی اجرای پروژه را می گرفتند.»
وی هم چنین در کپشن این پست اینستاگرامی خود نوشت: «در قضیه گودبرداری های ساختمانی متاسفانه خلاء قانونی وجود دارد. در صورت وجود مشکل در گودبرداری، پس از اخطار سازمان آتش نشانی در صورت بی توجهی مالک، هیچ فرد و سازمانی مسئول ایمن سازی گود نیست.
این مورد چندین بار سبب ایجاد حادثه و خسارت های جانی و مالی شده و باید این خلاء قانونی برطرف شود.
متاسفانه در این مورد هم اخطار به مالک داده شده ولی به دلیل کوتاهی شاهد این حادثه بودیم و دو هموطن را از دست دادیم.»
به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، بامداد روزگذشته یک ساختمان در مجاورت یک گودبرداری در خیابان ابوذر تهران در منطقه ۱۷ گرفتار ریزش شد که منجر به فوت دو نفر گردید.
منبع:

1399/07/19
21:08:15
5.0 / 5
1224
تگهای خبر: درمان , ساخت , شهرداری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس