كشف گنج در قبرستان ابن بابویه

كشف گنج در قبرستان ابن بابویه ال مور: رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از كشف 141 سكه عتیقه متعلق به دوران آل بویه در شهر ری آگاهی داد.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی دراین باره اظهار داشت: مدتی پیش پرونده ای به همراه یک متهم با موضوع کشف عتیقه از کلانتری شهر ری به پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ارجاع شد و در جریان آن تیمی از کارآگاهان رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی با اشاره به اینکه در اولین گام متهم تحت بازجویی قرار گرفت، اضافه کرد: این فرد در جریان بازجویی های انجام شده ادعا کرد که از حدود دو ماه پیش به همراه فردی در حال کندن قبر در قبرستان ابن بابویه بوده که کوزه ای حاوی سکه های قدیمی را در آنجا پیدا کرده است. آنها هم بعد از تقسیم سکه ها از یکدیگر جدا شده و دیگر ملاقاتی با هم نداشتند.
ولیپور با اشاره به اینکه تحقیقات ماموران برای شناسایی نفر دوم نیز در دستورکار قرار گرفت، اظهار داشت: ماموران متهم دوم را نیز در باقر شهر شناسایی کرده و با هماهنگی قضایی این فرد را نیز دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به اینکه متهم دوم ادعا کرد که سکه های خودش را بعد از تقسیم در همان گورستان ابن بابویه دفن کرده است، اظهار داشت: با کسب این اطلاعات گروهی از ماموران پلیس امنیت اقتصادی به همراه دادیار پرونده و رئیس میراث فرهنگی شهرستان ری به قبرستان ابن بابویه رفته و در جستجوی محل دفن سکه ها دست کم ۱۴۱سکه سالم به وزن ۶۷۲گرم و تعدادی سکه خرد شده به وزن ۵۳۶ گرم را که متعلق به دوره آل بویه بود، کشف و ضبط کردند.
وی با اشاره به اینکه سکه های کشف شده در همان محل به نماینده میراث فرهنگی تحویل داده شد، اظهار داشت: دو متهم دستگیر شده نیز برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی گشتند.
انتهای پیممنبع:

1399/08/14
21:06:50
5.0 / 5
1238
تگهای خبر: فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران عزیز ال مور در مورد این پست
نظر شما در مورد این مطلب ال مور
نام:
ایمیل:
نظر شما:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
almor.ir - حقوق سایت ال مور محفوظ و متعلق به مالک ال مور است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس