تصویب طرح انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران

تصویب طرح انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران ال مور: بررسی طرح انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمان ها، شركتها و موسسات وابسته و تابعه با اكثریت آرا اعضای شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در دویست و پنجاه و یکمین جلسه شورا با اشاره به این طرح اظهار داشت: انتخاب حسابرس از طرف شورا اهمیت زیادی دارد و سبب می شود کارها به صورت فرآیندی صورت بگیرد و از اعمال سلیقه ممانعت می شود.

وی ادامه داد: انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری و سازمان و شرکتها و موسسات تابعه اهمیت دارد و یکی از اختیارات شورا حسابرسی بعد از خرج است و برای اطمینان از گردش صحیح امور مالی در شهرداری تهران و رعایت قوانین و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران انجام می شود که این امر در امتداد انجام وظایف شورا است و صراحتا عنوان می کند نظارت بر حسن جریان مالی بوسیله انتخاب حسابرسان است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: حسابرسانی باید انتخاب نماییم که این امور را ساماندهی دهند و بدین جهت نظام نامه نحوه اجرائی انتخاب حسابرسان شهرداری تهران و شرکت و سازمان های تابعه را با سه هدف تدوین کردیم.

فراهانی با اشاره به سه هدف اصلی این طرح اشاره کرد: در ابتدا مسئله فرآیندی کردن فعالیت ها است دوم اینکه مراحل انجام کار باید شفاف شود که جزو شعارهای اصلی ما بوده است و سوم بهبود نحوه رسیدگی به گزارشات حسابرسی است که این اقدامات نیز صورت گرفته است.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه انتخاب حسابرس یکی از اختیارات شورای شهر است، اضافه کرد: امید است بتوان با این کار از ظرفیت حسابرسان جهت بررسی حساب مالی پس از خرج استفاده نمود. طی سنوات گذشته حسابرسان با شیوه های مختلفی انتخاب می شدند ولی حالا این پروسه تصحیح می شود. بدین جهت ضمن تعامل با جامعه حسابرسان رسمی، از ابلاغیه وزارت کشور نیز استفاده کردیم. این مصوبه در سال 97 به تصویب شورای عالی استانها رسیده است و به شوراها ارسال شد. بنا بوده این نظام نامه متناسب با هر شهر اجرا شود.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: در بررسی ماده 80 قانون شوراها، انتخاب حسابرس بر عهده شورا است و وزارت کشور تنها پیشنهادات خودرا ارائه می دهد. جزو افتخارات شورای پنجم است که توانست این مصوبه را در شورای عالی استانها عرضه نماید تا در شورای عالی استانها عینا به تصویب برسد.

به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، نهایتا طرح انتخاب حسابرس و حسابرسی از شهرداری تهران، سازمان ها، شرکتها و موسسات وابسته و تابعه با اکثریت آرا به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.
1399/09/09
12:24:19
5.0 / 5
801
تگهای خبر: بودجه , جامعه , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس