كدام كشورها واكسن فایزر را تایید كرده اند؟

كدام كشورها واكسن فایزر را تایید كرده اند؟ ال مور: ایالات متحده تازه ترین کشور در لیست کشورهایی است که استفاده اضطراری از واکسن کروناویروس را تایید کرده است.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، در چین نیز به واکسن های کروناویروس تولیدی این کشور مجوز داده شده و برنامه واکسیناسیون آزمایشی در چندین شهر در حال انجام می باشد.
روزنامه "هندوستان تایمز" در گزارشی به بعضی از کشورهای دیگری اشاره کرده که استفاده اضطراری از واکسن فایزر را تایید نموده اند.
انگلیس: انگلیس نخستین کشور غربی بود که استفاده اضطراری از واکسن را تایید نمود و نخستین کشور در جهان بود که دوم دسامبر استفاده از واکسن کرونای فایزر/بیون تک را مورد تایید قرار داد. بااینکه این واکسن تولید مشترک دو شرکت داروسازی آمریکایی و آلمانی است، انگلیس در تایید این واکسن پیشی گرفت.
بحرین: بحرین نیز دومین کشوری است که استفاده اضطراری از واکسن کروناویروس فایزر را در تاریخ پنجم دسامبر تایید نمود. تزریق این واکسن برای عموم مردم رایگان است.
کانادا: در تاریخ نهم ماه جاری میلادی کارشناسن نظارت بر سلامت در کانادا واکسن فایزر را تایید کردند. مقرر است محموله ای به بزرگی ۲۴۹ هزار دوز از این واکسن طی این ماه وارد کانادا شود و چهار میلیون دوز دیگر نیز تا ماه مارس به این کشور می رسد.
عربستان: سازمان غذا و داروی عربستان نیز در تاریخ دهم دسامبر واکسن کروناویروس فایزر را جهت استفاده در وضعیت اضطراری تایید نمود.
مکزیک: کمیسیون ایمنی پزشکی مکزیک نیز واکسن تولید شده توسط دو شرکت فایزر/بیون تک را تایید نمود. مقرر است محموله ای از این واکسن که شامل ۲۵۰ هزار دوز است وارد این کشور شود. پیش بینی می شود برنامه واکسیناسیون نیز از هفته آتی آغاز شود.
منبع:

1399/09/22
12:42:55
5.0 / 5
1006
تگهای خبر: ایمنی , تولید , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس