رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور:

هنوز تا مدیریت و كنترل علمی لطمه های ناشی از كرونا فاصله داریم

هنوز تا مدیریت و كنترل علمی لطمه های ناشی از كرونا فاصله داریم به گزارش ال مور رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به شیوع و گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان، اظهار داشت: به رغم اقدامات مناسب شهرداری ها و دهیاری ها در مواجهه با این همه گیری، هنوز تا مدیریت و کنترل علمی لطمه های ناشی از این چالش فاصله داریم.


به گزارش ال مور به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در نشست هم اندیشی با مدیران و کارشناسان دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری ها و روسای مراکز پژوهشی شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهرها که با حضور محمدحسین بوچانی رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، اسمعیل زیارتی نصرآبادی، رئیس مرکز مطالعات برنامه ­ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و سایر روسای مراکز پژوهشی شهرها و شوراهای اسلامی شهرها برگزار شد، اظهار داشت: توجه به تحقیق و پژوهش و نقش آن در سیاست گذاری­ها و تصمیم ­سازی­ ها و اداره مطلوب شهرها و روستاهای کشور ضرورت داشته و توجه به مسایل و چالش های نوظهور در مدیریت شهری و روستایی و مقابله با این چالش ها به شیوه های علمی لازم است.
وی با اشاره به شیوع و گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان اضافه کرد: به رغم اقدامات مناسب شهرداری ها و دهیاری ها در مواجهه با این همه گیری، هنوز تا مدیریت و کنترل علمی لطمه های ناشی از این چالش فاصله داریم و لازم است مراکز پژوهشی شهرداری ها، راهبردهای مناسب به ویژه در حوزه های خدمات شهری و محیط زیست را در اختیار مدیران شهری قرار دهند.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور با تاکید بر ضرورت آمادگی علمی و فراهم کردن بستر ورود به سده جدید، افزود: از متولیان مدیریت شهری و روستایی کشور می خواهیم تا به تولید دانش بومی و به کارگیری راهکارهای نوآورانه و خلاقانه در قالب ایجاد مراکز رشد و نوآوری اهتمام ورزند.
جمالی نژاد در آخر صحبت های خود، مدیران و دست ­اندرکاران حوزه مدیریت شهری و روستایی را به حضور فعال در کارگاه های تخصصی و مراسم اختتامیه جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و روستایی در روز چهارشنبه ۲۶ آذرماه دعوت کرد.
دانش محوری موتور توسعه شهرها و روستاهای کشور است
در ادامه این جلسه رئیس مرکز مطالعات وبرنامه ­ریزی شهری وروستایی ضمن تبریک آغاز هفته پژوهش، اظهار داشت: دانش محوری موتور توسعه­ شهرها و روستاهای کشور بوده و عزم ملی برای اشتراک دانش بین شهرداری­ها و دهیاری­های سراسر کشور مهم و حیاتیست.
اسمعیل زیارتی نصرآبادی با اشاره به لزوم انجام اقدامات مشترک بین مراکز مطالعاتی شهرداری ها و شورای های شهر اضافه کرد: برگزاری مشترک جشنواره پژوهشی و نوآوری در مدیریت شهری و روستایی با مرکز مطالعات شهرداری تهران، بعنوان یک تجربه موفق در هم ­افزایی ظرفیت­ های موجود شمرده می شود.
وی افزود: در دنیای در حال تغییر کنونی که به عصر انفجار اطلاعات مشهور است، بهره­ گیری از دانش و تحقیقات در حوزه مدیریت شهری و روستایی برای پاسخگویی مناسب به نیازهای در حال تغییر و روبه افزایش شهروندان ضرورت دارد.
رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بیان کرد: از منظر مسولیت اجتماعی شهرداری های بزرگ و دارای مراکز مطالعاتی، همکاری در عرصه اشتراک و انتشار داده­ های تولیدی جهت استفاده سایر شهرداری­ها مهمست که باید اساس و مبنای تصمیمات مدیران شهری، پژوهش و مطالعه باشد.
او در آخر صحبت های خود به برنامه ­ریزی مرکز مطالعات سازمان برای برگزاری نشست ­های منظم و ادواری با مشارکت سایر مراکز بر برنامه­ ریزی اصرار کرد.
شیوع کووید ۱۹ بهترین فرصت برای بازگشت شهرداری ها به ماموریت های اصلی
در ادامه این جلسه رئیس مرکز مطالعات برنامه ­ریزی شهر تهران نیز اظهار داشت: باتوجه به مسائل و چالش های ناشی از شیوع همه­ گیری ویروس کرونا، این مساله فرصتی برای بازگشت شهرداری­ها به ماموریت اصلی خود در حوزه سلامت شهری و بهداشت عمومی است.
محمد حسین بوچانی با بیان این مطلب اضافه کرد: عدم توجه به انجام پژوهش در تصمیم­ گیری برای شهرها موجب بروز آسیب­ های گوناگون برای شهر و شهروندان می شود.
وی با اشاره به تجربه شهرداری تهران در مواجهه با همه­ گیری کرونا، افزود: مرکز مطالعات برنامه ­ریزی شهر تهران، تعداد ۱۵۰ تجربه جهانی درباره بازگشایی شهر تهیه و در اختیار مدیران شهری قرار داده است.
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران بیان کرد: مهم ترین اقدامات مرکز مطالعات در دوره شیوع بیماری کرونا تالیف کتاب و گزارش های تخصصی و بازنشر تجارب جهانی و ملی مربوط به اداره شهر در دوره کرونا و تدوین شیوه ­نامه ها و دستورالعمل ها درباب دورکاری کارکنان، دفن اموات، نگهداری فضای سبز و مدیریت پسماندها بوده است.
طبق گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران، همین طور در این جلسه محمد حسین بوچانی گزارشی از اهداف، برنامه ها، سخنرانان کلیدی، برگزاری نشست های تخصصی و انتشار ویژه نامه جشنواره با محوریت ویژه تاب آوری شهری را ارائه کرد.
منبع:

1399/09/23
14:33:43
5.0 / 5
763
تگهای خبر: توسعه , تولید , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس