انتقاد بطحائی از حذف پرداخت پاداش آخر خدمت فرهنگیان از محل صندوق توسعه ملی

انتقاد بطحائی از حذف پرداخت پاداش آخر خدمت فرهنگیان از محل صندوق توسعه ملی ال مور: تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی از حذف پاداش آخر خدمت فرهنگیان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی انتقاد كرد.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، در متن نامه سید محمد بطحائی خطاب به علی لاریجانی آمده است:
«به استحضار می رساند در سال 1396، 43 هزار نفر از فرهنگیان كشور به افتخار بازنشستگی نائل شده اند كه اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش آخر خدمت آنان، 36000 میلیارد ریال است. برای تامین این مبلغ، دولت در بند (و) تبصره (4) لایحه بودجه سال 1397 كل كشور معادل ریالی یك میلیارد و شش میلیون دلار با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی پیش بینی كرده بود كه این امر طی فرآیند بررسی لایحه در كمیسیون تلفیق بودجه، مورد تصویب قرار نگرفت.
همانگونه كه استحضار دارید یكی از مشكلاتی كه همواره برای پرداخت پاداش آخر خدمت فرهنگیان كشور وجود داشته، تاخیرهای قابل توجه در پرداخت بوده كه این امر همواره مورد اعتراض آنان قرار داشته است و احساس تبعیض وتفاوت در نحوه و زمان دریافت پاداش آخر خدمت همواره خاطر جامعه شریف معلمان كشور را مكدر می سازد.
حذف مبلغ پیش بینی شده در قانون بودجه به علت اینكه از محل منابع عمومی بودجه و در حین اجرای آن قابل پیش بینی نیست، بطور قطع این روند را در سال آتی با مشكل بیشتری مواجه می سازد. از جانب دیگر اضافه شدن بازنشستگان سال 1397 نیاز به منابع بیشتری به وجود خواهد آورد كه در صورت فقدان تدبیر به موقع، مشكلاتی برای دولت و این وزارتخانه تولید خواهد نمود.
با توجه به موارد بالا و نظر به اهمیت موضوع، خواهشمند است دستور فرمایید در فرصت باقی مانده از فرآیند بررسی و تصویب لایحه بودجه سال آینده، این مورد مورد امعان نظر و اقدام لازم قرار گیرد. بدون شك نگاه حمایتی و سرمایه ای مجلس محترم به آموزش و پرورش، در ارتقای انگیزه شغلی فرهنگیان شریف كشور تاثیر مستقیم خواهد داشت. »
به گزارش ال مور به نقل از ایرنا، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی نوبت عصر روز گذشته یكشنبه مجلس شورای اسلامی از اختصاص سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پاداش آخر خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش در بودجه ۹۷ اطلاع داد و اظهار داشت: لازم است نكته مهمی درباره پاداش آخر خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش مطرح كنم كه برخی ها بیان نمودند از لایحه بودجه حذف گردیده است.
وی اضافه كرد: معلمان عزیز ما آگاه باشند كه قبلا دولت این مورد را در قالب تبصره ۴ آورده بود تا این میزان از محل صندوق توسعه ملی تامین گردد اما صندوق توسعه ملی برای امر دیگری است و چون این كار مخالف سیاست های كلی بود تغییراتی در جداول داده شد.
لاریجانی افزود: بر مبنای ردیف ۵۳، ۴۰، ۴۶ و تغییرات داده شده در جداول مقرر شد كه برای تسویه مطالبات مبحث پاداش آخر خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شود بنابراین نگرانی از این جهت وجود ندارد.
رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عزیزان معلم ما نگران نباشند، این مبلغ اضافه و در نظر گرفته شده است.
فراهنگ **1883 **1055
دریافت: مریم جلوداران**انتشار: زینب كارگر


1396/11/09
19:10:55
5.0 / 5
4546
تگهای خبر: بودجه , توسعه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
Almor
almor.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ال مور محفوظ است

ال مور

فشن و کالاهای لوکس